Miedźno

Dostaną na żłobek

W Śląskiem dofinansowanie z programu „Maluch plus” otrzymało w sumie 9 gmin.
pxhere.com
Dostaną na żłobek

FINANSE. Gmina Miedźno z powodzeniem aplikowała o środki z programu „Maluch plus”. Na budowę żłobka dostanie od państwa 300 tys. zł

Przedstawiciele samorządów z regionu, które zgłosiły się do programu rządowego w jego obecnej edycji, podjęte zo – stały 20 lutego przez wiceministra Stanisława Szweda i wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka. Otrzymały też listy gratulacyjne. A przede wszystkim – dofinansowanie na cele opieki nad dziećmi do lat 3. „Maluch plus” pozwala nie tylko na otwieranie żłobków, ale wspiera również m.in. kluby dziecięce i dziennych opiekunów. W przypadku Miedźna, jak już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach, chodziło jednak właśnie o utworzenie żłobka. Na ten cel gmina skorzysta z pomocy budżetu państwa w wymiarze 300 tys. zł. Już podjęła też prace związane z realizacją tego prospołeczne – go zadania. A placówka dla maluchów ma tu ruszyć w końcu bieżącego roku.

W Śląskiem dofinansowanie z programu „Maluch plus” otrzymało w sumie 9 gmin. W większości to miasta aglomeracji śląskiej, bliżej naszego regionu – gmina Poczesna. Dofinansowanie w programie może sięgać 80% kosztów projektu. W całym kraju skorzystało 821 gmin.

Przypomnijmy, że na naszym tere – nie były też inne samorządy, które rozważały sięgnięcie po środki z programu „Maluch plus”, ale ostatecznie uznały, że warunki dodatkowe są dla nich nie dość wygodne – i zdecydowały się na poszukiwanie innych źródeł finansowania. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023