Powiat, A- i B-klasa

Kto podąży śladem Znicza Kłobuck?

W sobotnim (18.08.) pojedynku Błękitni Libidza zmierzą się z Victorią Częstochowa. Na przeciwległych trenerskich ławkach zasiądą Cezary Siwy (Błękitni) i Dawid Krzętowski (Victoria).
Stanisław Wrzesiński
Kto podąży śladem Znicza Kłobuck?

PIŁKA NOŻNA. Podczas weekendu na boiska wybiegną przedstawiciele A-klasy częstochowskiej oraz A- i B-klasy lublinieckiej. A-klasa częstochowska będzie w tegorocznym sezonie rywalizować w dwóch 14-zespołowych grupach, a awans do klasy okręgowej wywalczą mistrzowie grupy I i II. Z również 14-zespołowej A-klasy lublinieckiej do częstochowskiej okręgówki awansuje najlepsza drużyna, a z liczącej 12 drużyn B-klasy z awansu będą się cieszyły dwa czołowe zespoły

Wszystkie A-klasowe zespoły naszego powiatu (łącznie sześć) będzie rywalizować w grupie pierwszej, do której również przydzielono dwóch spadkowiczów z okręgówki, czyli Victorię Częstochowa i Płomień Kuźnicę Marianowa, oraz dwóch ciekawych pod względem piłkarskim beniaminków: Lot Konopiska i UKS Ajaks Częstochowa. W grupie drugiej zagra także dwóch kolejnych spadkowiczów z klasy okręgowej, czyli Sparta Szczekociny (porażka w barażach o utrzymanie z Liswartą Krzepice) i LZS Mrzygłód k. Myszkowa, oraz dwóch beniaminków: powracający po zaledwie jednorocznej przerwie Start Soborzyce i Metal Rzeki Wielkie, który ostatni raz na A-klasowym poziomie występował w sezonie 2010/2011. Po wycofaniu się z A-klasowej rywalizacji Małej Panwi Cynków jej miejsce zajęła Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, która w ubiegłym sezonie uplasowała się na 12. miejscu w tej grupie. W stawce 14 drużyn rywalizujących w A-klasie lublinieckiej znajdują się dwaj przedstawiciele powiatu kłobuckiego: Huragan Jezioro (w którym na trenerskiej ławce grającego szkoleniowca Pawła Labochę zastąpił Łukasz Kaczmarzyk) oraz Płomień Przystajń. W Bklasie lublinieckiej w gronie 12 zespołów nasz powiat jest reprezentowany przez Płomień Borowe. W najciekawszym spotkaniu I kolejki grupy pierwszej A-klasy częstochowskiej Błękitni Libidza, zajmujący w ubiegłym sezonie czwarte miejsce, zmierzą się ze spadkowiczem z okręgówki, Victorią Częstochowa (nowy szkoleniowiec Dawid Krzętowski), a w powiatowych derbach Naprzód Ostrowy będzie podejmować Liswartę Popów. (Sas)

Podokręg Częstochowa
A-klasa, grupa I

I kolejka (18.08., 11.00): Błękitni Libidza-Victoria Częstochowa; (18.08., 17.00): Naprzód Ostrowy-Liswarta Popów, Sokół Wręczyca Wielka-Alkas Aleksandria, Płomień Czarny Las-Oksza Łobodno, Orlik Blachownia-Grom Miedźno, Grom Cykarzew-Lot Konopiska, Ajaks Częstochowa-Płomień Kuźnica Marianowa.

Podokręg Lubliniec
A-klasa
I kolejka (18.08., 11.00):
Jedność Boronów-LKS Sieraków Śląski; (18.08., 17.00): Śląsk Koszęcin-Huragan Jezioro, Mechanik Kochcice-Sparta Tworóg, (19.08., 17.00): Ruch Kochanowice-Płomień Przystajń, Żwirex Hadra-Błękitni Herby, Pokój Sadów-Promień Glinica; (19.09., 17.30): Liswarta Lisów-Sparta II Lubliniec.

B-klasa
I kolejka (19.08.): Płomień Borowe
-Unia Lisowice, LKS WierzbieUnia Lubecko, Tajfun HarbułtowicePromień II Glinica, Dragon Rusinowice-Zieloni Zborowskie, Orzeł Pawonków-Victoria Strzebiń, Płomień Łagiewniki Wielkie-Rybak Ciasna.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, A- i B-klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A- i B-klasa