BIZNES. Choć do niedawna nic tego nie zapowiadało, w gminie Kłobuck powstanie jednak park gospodarczy. We wtorek podpisana została umowa między gminą Kłobuck a spółką Hillwood, która wkrótce przystąpi do pierwszego etapu budowy obiektów, w których łącznie zatrudnienie znajdzie kilkaset osób
Inwestycja powstanie koło Libidzy i Gruszewni, w niedalekiej odległości od węzła autostradowego. Tam już w przyszłym roku mają być gotowe pierwsze elementy inwestycji, którą można nazwać kłobuckim parkiem gospodarczym. Poza obszernym obiektem, którego powierzchnie będą udostępnione pod wynajem podmiotom gospodarczym, powstaną też nowe drogi i rondo na krajówce. Jeśli wszystko potoczy się sprawnie, pierwsze prace w terenie będą mogły ruszyć już w najbliższych tygodniach.
Wybudują gminie drogi
W miniony wtorek w urzędzie miejskim podpisano umowę ze spółką Hillwood, która ma doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji w naszym kraju i dysponuje już około milionem metrów kwadratowych powierzchni pod wynajem dla działalności gospodarczej.
W pierwszej kolejności w miejscu realizacji inwestycji – spółka ma tu kilkanaście hektarów na taki cel – powstaną nowe drogi, które będą użytkowane zarówno w związku z działalnością gospodarczą w parku przemysłowym, jak i przez okolicznych mieszkańców. Drogi te firma wybuduje na własnym terenie – a następnie przekaże gminie. Dostosowanie dróg, jak się tu wyraźnie podkreśla, ma na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i zredukowanie potencjalnych uciążliwości dla mieszkańców w związku z działalnością gospodarczą, która będzie prowadzona w parku gospodarczym. Co oczywiste, wraz z inwestycjami zwiększy się tu ruch kołowy, więc całą inwestycję należy rozpocząć od stosownych rozwiązań drogowych. Znajdzie się wśród nich rondo na drodze krajowej, zlokalizowane około kilometra od powstającego węzła autostradowego Jasna Góra.
20 tys. metrów na wynajem
Pierwszy obiekt, który powstanie na terenie parku gospodarczego, będzie oferował powierzchnie pod długoterminowy wynajem pod działalność gospodarczą. Całość ma tu mieć w pierwszym etapie 20 tys. m kw. z możliwością ich podziału na stosowną liczbę mniejszych powierzchni – w zależności od potrzeb biznesu. Potem będzie tu możliwe zarówno magazynowanie produktów czy towarów, jak i prowadzenie innego rodzaju działalności, w tym i produkcji. O szczegółach rozmawiamy zarówno z prezesem Hubertem Michalakiem z Hillwood A Perot Company, jak i z burmistrzem Kłobucka Jerzym Zakrzewskim.
Facebook
YouTube
RSS