Truskolasy, Panki

Z podwórka na stadion

W kategorii wiekowej U-12 chłopców triumfowały Pankowiaczki Panki (trener Robert Hyra).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Z podwórka na stadion

PIŁKA MŁODZIEŻOWA. W Truskolasach i Pankach rozegrano finały powiatu kłobuckiego największego piłkarskiego turnieju dla najmłodszych adeptów futboli (U-8, U-10 i U-12) w Polsce, czyli XIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Koordynatorem powiatu kłobuckiego ogólnopolskiej piłkarskiej imprezy był Stanisław Wrzesiński, a regionu częstochowskiego – przewodniczący Wydziału Szkolenia OZPN w Częstochowie, Mirosław Sieja.

Z różnych względów część zgłoszonych wcześniej drogą elektroniczną drużyn ostatecznie nie przystąpiła do rywalizacji na boiskach. Bez eliminacji powiatowych do finału województwa śląskiego awansowali chłopcy (U-8) ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach nad Okszą oraz dziewczęta (U-10) ze Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne rywalizację w kategorii dziewcząt U-12 przeniesiono do hali sportowej w Pankach, gdzie w gminnych derbach Zwiadowcy Przystajń (trener: Radosław Poraj) 2:1 pokonali SP Bór Zajaciński. Dwa kolejne turnieje chłopców (U-10 i U-12) rozegrano na obiekcie piłkarskim Olimpii Truskolasy. W rozgrywanym systemem „każdy z każdym” z udziałem czterech zespołów finale powiatowym chłopców U-10 zwyciężyli (z kompletem 9 punktów) Zakręceni Zawady (trener: Iwona Leśniak), wyprzedziwszy SP Truskolasy, KS Panki i Znicz Kłobuck. Dzień później, w finale powiatu kłobuckiego chłopców U-12, rywalizowało sześć drużyn. Triumfowali podopieczni Roberta Hyry, czyli Pankowiaczki Panki, które w finale 2:1 pokonały Zakręconych Zawady. Na kolejnych miejscach uplasowały się SP Truskolasy, SP Przystajń, SP 3 Kłobuck i SP Bór Zajaciński. Zwycięskie zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie drużyny i zawodnicy pamiątkowymi dyplomami. Ponadto najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych na wiosnę będą rywalizować w turniejach wojewódzkich, a zwycięzcy zagrają w ogólnopolskim finale na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji podczas finałowej imprezy najlepszym bramkarzem w kategorii U-12 został uznany mieszkający w Libidzy Mateusz Jaskuła (obecnie Raków Częstochowa). (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy, Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Truskolasy, Panki

Jeżdżą kompletnie pijani

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2021

Uczcili założyciela straży pożarnej

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2017