Kłobuck

Zaprojektują przebudowę ciągu dróg

Po uzupełnieniu dokumentów, czyli m.in. złożeniu wyjaśnień o rażąco niskiej cenie, kompletna okazała się oferta złożona przez firmę z Częstochowy – poinformował Henryk Kiepura.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zaprojektują przebudowę ciągu dróg

DROGI. Od Zamkowej przez ostatni nieremontowany odcinek Długosza po Wojska Polskiego – taki ciąg dróg objęty będzie projektem przebudowy zamówionym przez starostwo powiatowe. Projekt ten ma powstać do początku sierpnia tego roku

Ostatni „dziurawy” odcinek ulicy Długosza oraz dwie pozostałe wspomniane ulice to drogi powiatowe. O ich remoncie mówi się już od dłuższego czasu. Teraz wstępnym krokiem ku jego realizacji jest przystąpienie do opracowania projektu przebudowy.

Drugi przetarg się opłacił
W pierwszym przetargu powiat dostał oferty wykonania projektu za spore pieniądze (nawet za 290 tys. zł). Decyzja o unieważnieniu postępowania i ogłoszeniu drugiego przetargu okazała się słuszna. Tym razem wpłynęły oferty na kwoty od nieco ponad 65 tys. zł do blisko 234 tys. zł.
– Po uzupełnieniu dokumentów, czyli m.in. złożeniu wyjaśnień o rażąco niskiej cenie, kompletna okazała się oferta złożona przez firmę z Częstochowy – poinformował Henryk Kiepura.
Umowa na projekt za ok. 65 tys. zł został już podpisana. Jak mówi starosta, szczegóły będą teraz omawiane z projektantami. Także podczas wizyty w terenie. Projekt ma być gotowy do 1 sierpnia tego roku.

Co zaprojektują?
W uproszczeniu naszkicujmy, że projekt będzie przygotowaniem do przebudowy 1650 metrów ulic Zamkowej i Długosza oraz 1900 metrów ulicy Wojska Polskiego. Poza tym, że gruntownego remontu doczekają się jezdnie, powstać mają też aż dwa nowe ronda: na skrzyżowaniu Zamkowej i Długosza oraz na skrzyżowaniu Zamkowej i Orzeszkowej. Przewiduje się do tego ścieżkę rowerową od istniejącego już dziś ronda do ulicy Długosza. Przypomnijmy tu, że na niedawnej sesji miejskiej też była mowa o ścieżkach rowerowych w tym rejonie – nie tylko przy Zamkowej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024