Powiat, Wręczyca Wielka

W powiecie żyje się bezpiecznie

Koła gospodyń najpierw występowały na scenie, a potem – po prostu relaksowały się na pikniku jak wszyscy inni mieszkańcy.
W powiecie żyje się bezpiecznie

IMPREZA. W sobotę na terenie obiektu sportowego we Wręczycy Wielkiej odbyła się kolejna z cyklu corocznych imprez promujących bezpieczeństwo

„Powiat kłobucki – tu żyje się bezpiecznie” – tak dokładnie nazywa się impreza, która zorganizowana została już po raz czwarty i najwyraźniej staje się wydarzeniem cyklicznym, organizowanym przez powiat co roku. Jest faktem, że w statystykach bezpieczeństwa w całym województwie śląskim to nasz powiat zazwyczaj wypada jako ten najbardziej bezpieczny. Nie przeszkadza to temu, by prowadzić profilaktykę bezpieczeństwa i ten pożądany stan utrzymywać jak najdłużej.
– W tym roku tematem przewodnim imprezy było bezpieczeństwo seniorów, ludzi w dostojnym wieku. Ale ważna była też po prostu dobra zabawa w plenerze – mówi starosta Henryk Kiepura.
Co do zabawy – zadbano o rozpoznawalną gwiazdę wieczoru i wybrano, stosownie do głównych adresatów tegorocznej imprezy, zespół popularny w latach 80. i 90. Gang Marcela zagrał więc we Wręczycy w sobotni wieczór. Wcześniej, już na początku imprezy, występowały tutejsze koła gospodyń wiejskich, które podtrzymują przy życiu z kolei nasz rodzimy folklor. W program wkomponowano zresztą także jeszcze inne występy, rywalizację o charakterze sportowym oraz pokazy. Tu swoją rolę do odegrania mieli zarówno strażacy, jaki policjanci. Ponieważ zaś impreza tego typu zawsze ma charakter rodzinny, organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieciaków. Dla przykładu strażacy dawali im możliwość sprawdzenia się na małym strażackim torze przeszkód.
Imprezę próbowała utrudnić pogoda, bo w sobotę tę część powiatu nawiedziły nawalne deszcze. Ale nie przeszkodziło to w całkiem sporej frekwencji mieszkańców. (jar)

K - W powiecie żyje się bezpiecznie 2Mimo wahań pogody w pikniku wzięło udział całkiem sporo osób. Część znalazła miejsca siedzące pod dużym namiotem.

K - W powiecie żyje się bezpiecznie 3
Impreza odbyła się na terenie obiektu sportowego we Wręczycy Wielkiej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, Wręczyca Wielka

Kto najlepszy z angielskiego?

Piotr Wiewióra7 kwietnia 2018

Wpłynęło 349 prac. Które wyróżniono?

Piotr Wiewióra5 kwietnia 2018

Aktorskie talenty zaprezentowały się we Wręczycy

Piotr Wiewióra17 grudnia 2017

Zawody pożarnicze. Kto najlepszy w powiecie?

Piotr Wiewióra3 listopada 2017

Weekend z folklorem

Ewa Chojnacka11 września 2017

Nowiutki wóz strażacki dla Wręczycy

Redakcja2 października 2016