Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

W niedzielnym spotkaniu Amator Golce 7:0 (2:0) rozgromił Unię Rędziny. Przy piłce Jacek Rokosa (Amator), pełniący rolę asystenta trenera II-ligowej częstochowskiej Skry. STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Amator Golce (w składzie m.in. z Jackiem Rokosą, asystentem trenera II-ligowej częstochowskiej Skry) po pięciu golach Dawida Gierczaka oraz Kamila Sulińskiego i Ukraińca Ivana Storozhenko (po jednym) 7:0 (2:0) pokonał Unię Rędziny. Ponadto obydwa zespoły nie wykorzystały karnych (dla Amatora nie strzelił wcześniej poszkodowany Patryk Chajduś)

Ważne do układu dolnych rejonów tabeli częstochowsko- lublinieckiej klasy okręgowej spotkanie przegrała Pogoń Kamyk, która po bramce Tomasza Kutaka w 80. minucie 0:1 (0:0) uległa na wyjeździe nieobliczalnemu beniaminkowi, Gromowi Cykarzew. Niestety pasmo kolejnych porażek kontynuuje złożona w większości z nastoletnich zawodników przedostatnia w tabeli Olimpia Truskolasy. Osłabiona (brak m.in. kontuzjowanych Cezarego Tomzińskiego i Pawła Mardosza) podopieczni grającego trenera Marcina Zalewskiego toczyli wyrównaną walkę z liderem z Myszkowa tylko w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie wzięło górę większe doświadczenie i umiejętności IV-ligowego spadkowicza z Myszkowa, czego efektem były cztery gole najpierw rezerwowych w tym meczu doświadczonego i bramkostrzelnego Piotra Andrzejewskiego i Mateusza Borysa, a następnie Jarosława Bąka i Adriana Musiała. Olimpia kończyła mecz w osłabieniu po czerwonej kartce (dwie żółte) Jakuba Tyklewicza w 75. minucie. Bramka Mariusza Pawelca w 44. minucie zadecydowała o zwycięstwie 1:0 (1:0) Liswarty Krzepice z Piastem Przyrów, a zarazem Powiat, klasa okręgowa Efektowne zwycięstwo Amatora Golce awansie podopiecznych Andrzeja Wróblewskiego na szóstą pozycję w tabeli. KS Panki, po dwóch celnych strzałach obrońcy Szymona Kowalczyka, jednym golu Pawła Wręczyckiego oraz samobójczym Macieja Niezabitowskiego, 4:1 (2:1) wygrał z ostatnią w tabeli Wartą Mstów, dla której honorowego gola zdobył Ernest Mazanek. Wicelider, Zieloni Żarki, w Boronowie 3:2 (2:1) pokonali miejscową Jedność.
Klasa okręgowa (grupa II)
Pozostałe wyniki (XIV kolejka): MLKS Woźniki-Stradom Częstochowa 3:1, GLKS Gmina Kłomnice- Unia Kalety 1:0.