Lipie, Julianów

Likwidowany PKS dowiezie do Kłobucka

Częstochowski PKS, który obecnie jest spółką akcyjną w likwidacji, będzie wykonywał połączenia autobusowe z Julianowa do Kłobucka i z powrotem. ARCH.
Likwidowany PKS dowiezie do Kłobucka

KOMUNIKACJA. Od poniedziałku dojedzie się autobusem z Julianowa do Kłobucka. Wspominamy o tym, bo wiele było sygnałów, jak bardzo jest takie połączenie potrzebne

Częstochowski PKS, który obecnie jest spółką akcyjną w likwidacji, będzie wykonywał połączenia autobusowe z Julianowa do Kłobucka i z powrotem. Tym razem jednak za utworzeniem tego połączenia nie stoi sama spółka, a powiat kłobucki. Jest to połączenie o charakterze użyteczności publicznej. Linia będzie więc obsługiwać tę część gminy Lipie, która doznała ostatnimi czasy skutków fatalnego wykluczenia komunikacyjnego. Połączenie, dawniej oferowane przez spółkę z Julianowa do Częstochowy, dziś będzie zapewniało dojazd tylko do Kłobucka. To zapewnienie komunikacji wewnątrz powiatu jest jednak kluczowe. Z samego Kłobucka dalej można się dostać już znacznie łatwiej.
Będą to dokładnie dwa połączenia: z Julianowa (o 6.40) przez Lipie, Wilkowiecko najkrótszą trasą do Kłobucka (na rynku o 7.20) i z Kłobucka (o 15.20) tą samą trasą, tylko odwrotnie, do Julianowa (na 16.00). Warto zaznaczyć, że trasa odbiega od długoletniej trasy połączenia Julianów–Częstochowa. Autobus nie pojedzie np. przez Zajączki i Krzepice, tylko właśnie najkrótszą drogą z Lipia do Kłobucka i odwrotnie. Rozkład ustalono na okres do 26 czerwca.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie, Julianów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie, Julianów