Krzepice

Krzepice bez cyfrowych analfabetów

Potrzebę przesunięcia środków budżetowych na realizację programu omawiała skarbnik gminy.
Krzepice bez cyfrowych analfabetów

INICJATYWA. Gmina Krzepice właśnie pospiesznie decydowała o środkach budżetowych, które są przeznaczone na program „E-aktywni mieszkańcy gminy Krzepice”. Taki program to sposób na ograniczenie cyfrowego wykluczenia mieszkańców. To dziś rzecz bardzo ważna

Jak wiemy, są wciąż całe grupy osób, które jakby przegapiły przejście naszej cywilizacji do epoki cyfrowej. Albo nie tyle przegapiły, ile nie miały szans, by się do szybko zachodzących zmian dołączyć. Dziś bez umiejętności korzystania z nowych technologii czasem trudno załatwić najprostszą sprawę. W wielu firmach i instytucjach trudno coś uzyskać przy tradycyjnym okienku. A czasem trzeba za to dodatkowo płacić – gdy przez internet to samo da się załatwić za darmo i bez wychodzenia z domu.
– W ramach tego programu dla naszych mieszkańców są przeprowadzane w grupach szkolenia informatyczne. Uczy się korzystania z komputerów i podobnych urządzeń – mówiła podczas środowej sesji skarbnik Anna Mońka, która uzasadniała potrzebę pilnej korekty budżetu, by program mógł być realizowany.
Szkolenia ruszyły już od stycznia, miasto musiało więc teraz przekazać środki na ich realizację. Uchwała została podjęta jednogłośnie. W grę wchodzą tu środki unijne.
Program „E-aktywni mieszkańcy gminy Krzepice” obejmuje przeszkolenie 267 osób. Takie grono mieszkańców ma szanse przełamać barierę braku umiejętności, która utrudnia im korzystanie z możliwości epoki cyfrowej. Nauka odbywa się w 23 grupach. Dotąd odbyło się już 9 szkoleń. Każde dotyczy jednego z 7 tematów związanych z technologiami cyfrowymi i korzystaniem z nich. Dużym plusem dla gminy jest też to, że sprzęt zakupiony na potrzeby szkoleń potem trafi do szkół.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024