Powiat

22 jednostki w KSRG

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy skupia najlepiej wyposażone i najczęściej interweniujące jednostki ochotniczej straży pożarnej.
22 jednostki w KSRG

BEZPIECZEŃSTWO. Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy skupia najlepiej wyposażone i najczęściej interweniujące jednostki ochotniczej straży pożarnej. W powiecie sieć takich jednostek jest już niemal kompletna

Podczas składania raportu dotyczącego straży pożarnych komendant powiatowy brygadier Robert Ladra mówił m.in. o systemie KSRG. W powiecie kłobuckim te strażackie siły szybkiego reagowania tworzy wraz z jednostką państwową grupa wyselekcjonowanych, doposażonych i przeszkolonych jednostek OSP. Dziś sieć ta składa się u nas z 22 jednostek. Jak mówił komendant Ladra, potrzeby powiatu w tym zakresie zaspokaja to już niemal całkowicie. Ewentualnie bierze się jeszcze pod uwagę dołączenie do KSRG jednej OSP, w północno-zachodniej części powiatu. Jak się dowiadujemy, rozważana jest tu OSP Parzymiechy. Przy czym takie ewentualne rozszerzenie sieci KSRG nie nastąpi w najbliższym czasie.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024