Kłobuck, region

Kierowca wrócił z Włoch. Trafił na Tysiąclecie. Koronawirus?

Mężczyzna, który może być zakażony koronawirusem, trafił najpierw do szpitala na Tysiącleciu. ARCH.
Kierowca wrócił z Włoch. Trafił na Tysiąclecie. Koronawirus?

Z OSTATNIEJ CHWILI. Do izolatki na oddziale zakaźnym szpitala na Częstochowie trafił kierowca ciężarówki, który właśnie wrócił z Włoch. To pracownik firmy transportowej spod Kłobucka. Będzie przebadany na obecność koronawirusa

O sprawie po kolei informują także ogólnopolskie media. W środę do jednej z firm transportowych wezwano pogotowie. Zespół karetki z Krzepic przed pojechaniem po pacjenta musiał wyposażyć się w specjalne kombinezony i maski, by uniknąć ewentualnego zakażenia. Mężczyzna, którego stan zdrowia wzbudził niepokój, trafił do izolatki oddziału zakaźnego szpitala na Tysiącleciu. Kilka dni temu wrócił z dwutygodniowej trasy z Włoch. Teraz prowadzone będą badania, które pozwolą stwierdzić, czy mężczyzna nie jest zarażony groźnym koronawirusem. Ma objawy zakażenia, ale pobrane próbki będą dopiero zbadane w laboratorium w Warszawie.
Czy pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce właśnie zostanie zdiagnozowany w okolicy Kłobucka? Miejmy jednak nadzieję, że nie. Obecnie wielu pacjentów zgłasza się z objawami chorób, ale w końcu mamy sezon grypowy. Jest możliwe, że to samo dotyczy hospitalizowanego kierowcy. W jego wypadku należy jednak zachować daleko posuniętą ostrożność. W końcu mężczyzna właśnie wrócił z Włoch, gdzie liczba zakażeń lawinowo rośnie. Jeśli zakażenie koronawirusem zostanie potwierdzone, to ryzyko, że zanim został hospitalizowany zdążył już u nas w okolicy nieświadomie zarazić kogoś z osób, z którymi się spotkał po powrocie z Włoch, może być niepokojąco duże.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, region

Puchar Sprintu Night&Lights w Gliwicach

Marcin Syguda9 listopada 2021

21. edycja konkursu „Jurajski Produkt Roku”

Marcin Syguda6 listopada 2021

Kłobuck nadal poza setką obwodnic

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2021

LETNIE INWESTYCJE W GMINIE KŁOBUCK

Ewa Chojnacka17 lipca 2020

GMINA KŁOBUCK KUPUJE KOLEJNĄ PARTIĘ MASECZEK DLA MIESZKAŃCÓW

Ewa Chojnacka15 kwietnia 2020

ZUS kontrolował lewe zwolnienia

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2019