Opatów

Wypadek na skrzyżowaniu

Ciężko ranna 61-latka, która kierowała hyundaiem, została zabrana do szpitala.
Wypadek na skrzyżowaniu

POLICJA. Do groźnego wypadku doszło w poprzedni piątek po południu na ul. Częstochowskiej w Opatowie. Jak wstępnie ustalono, przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa

To dość specyficzne skrzyżowanie drogi krajowej, gdzie jest duży ruch, i drogi biegnącej przez Opatów. Podczas wyjazdu z tej drugiej trzeba szczególnie zachować ostrożność i do tego wykazać cierpliwość, gdy się czeka na drodze podporządkowanej. Można by sobie wyobrazić to skrzyżowanie zorganizowane w sposób bardziej bezpieczny, bo wypadki tu się zdarzają, czasem zresztą także z udziałem pieszych.
W piątek do wypadku doszło tuż przed czwartą po południu. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, 61-letnia kobieta, mieszkanka gminy Opatów, która kierowała osobowym hyundaiem, jechała ulicą Kościuszki w Opatowie i na skrzyżowaniu z drogą krajową nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu w kierunku Krzepic 44-letniemu kierowcy ciężarowego mercedesa, również mieszkańcowi gminy Opatów. W wyniku zderzenia pojazdów kobieta odniosła poważne obrażenia ciała i z miejsca wypadku została zabrana do szpitala do Częstochowy. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono niezbędne czynności dochodzeniowe.
– Aktualnie dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczącym się postępowaniu zostaną powołani biegli, w tym biegły z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych – informuje rzeczniczka kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023

Modernizacja boiska przy ulicy Szkolnej w Gminie Opatów

Marcin Syguda19 lipca 2023