Miedźno, Popów

Gospodarskie wizyty starosty

Kilka dróg w gminach Miedźno i Popów jest w planach do przebudowy. Przy czym na razie jest to etap przygotowania dokumentacji.
Gospodarskie wizyty starosty

DROGI. Starosta Henryk Kiepura lustrował na miejscu drogi powiatowe w gminach Miedźno i Popów. Powiat planuje tu inwestycje, choć nie od razu

Relacje na linii powiat – gmina Miedźno w zakresie dróg układają się od lat różnie. Były na tym terenie inwestycje powiatu we własne drogi, były i przypadki, że gmina brała sprawy powiatowych dróg bardziej w swoje ręce. Na rok 2020 powiat ma zaplanowane wykonanie projektu i kosztorysu drogi we Władysławowie oraz drogi łączącej Mokrą i Wilkowiecko. Stan obu jest mieszkańcom znany od lat – i jest to stan co najmniej zły.
W gminie Popów takie oglądanie w terenie miało miejsce na drodze Wąsosz– Kule. To bez wątpienia jeden z najgorszych obecnie odcinków dróg powiatowych w dyspozycji naszego starostwa. W wyniku oględzin w pierwszym etapie przygotowań do remontu planuje się i dla tej drogi zlecić opracowanie niezbędnej dokumentacji, która w przyszłości potrzebna będzie do przeprowadzenia remontu.
Przy okazji dorzućmy, że choć zimy w tym roku tak jakby nie było, to drogom i tak tu i ówdzie dały radę przygruntowe przymrozki. Prognozy długoterminowe pokazują, że z oceną potrzeb remontów pozimowych być może tym razem nie warto zwlekać.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno, Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno, Popów