Kłobuck

W kręgu kultury łowieckiej

Głównym celem wydarzenia było zaprezentowanie muzyki i tradycji łowieckich społeczności lokalnej, nie tylko myśliwym.
W kręgu kultury łowieckiej

KONCERT. W wyjątkowy sobotni wieczór 29 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku miało miejsce niecodzienne wydarzenie propagujące muzykę myśliwską oraz kulturę łowiecką – Koncert Muzyki Myśliwskiej

Imprezę poprowadził znany i ceniony poznański muzyk Krzysztof Kadlec, który wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury z Zespołem Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko”. Sygnały myśliwskie zaprezentowały sygnalistki z Zespołu Myśliwskiego „Klangor”. Publiczność wysłuchała sygnałów związanych ze zwyczajami i ceremoniałami łowieckimi na polowaniach zbiorowych. Z Wielunia przyjechał Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego nr 9 „Daniel”.
Po części artystycznej Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Oddział Częstochowa zaprezentował wystawę części zbiorów, na której znalazły się m.in. obrazy, metaloplastyka oraz zegarki myśliwskie. Na westybulu odbyła się także degustacja kuchni myśliwskiej przygotowana przez Karczmę Kresową. Pomysłodawcami wydarzenia byli prezes Koła Łowieckiego „Rogacz” w Kleśniskach Zdzisław Korzekwa oraz prezes Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Oddział Częstochowa Tomasz Sobczak. Głównym celem wydarzenia było zaprezentowanie muzyki i tradycji łowieckich społeczności lokalnej, nie tylko myśliwym. Organizatorzy poprzez zorganizowany koncert, wystawę i degustację podkreślili rolę kultury łowieckiej wpisanej w nasze dziedzictwo narodowe.
Trzy aspekty – muzyka, kolekcjonerskie eksponaty oraz potrawy z dziczyzny – przedstawiły wielobarwną kulturę łowiecką i przyciągnęły do MOK liczną widownię.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024