Krzepice

Mieszkańcy zajęli się placem zabaw

Radna podkreśla, że oddolna inicjatywa mieszkańców oraz czas i środki, które poświęcili na jej realizację, zasługują na najwyższą ocenę.
Mieszkańcy zajęli się placem zabaw

INICJATYWA. Wziąć sprawy w swoje ręce – to często najlepsze i najszybsze rozwiązanie problemów najbliższych mieszkańcom. Tak stało się ostatnio w Krzepicach

Obywatelskiej inicjatywie mówiła na sesji miejskiej radna reprezentująca pobliską część gminy Krzepice. – Na placu Powstańców Śląskich jest plac zabaw. To jeden z pierwszych, które powstały w gminie. Często uczęszczany przez dzieci i rodziców. Mieszkańcy tego terenu zainwestowali swój czas i swoją pracę oraz własne pieniądze w odbudowę tego placu – mówiła Czesława Dudek. Co mieszkańcy zrobili we własnym zakresie? Powymieniali elementy urządzeń służących do zabawy, których stan nie gwarantował już bezpieczeństwa. Doprowadzili do porządku siedziska, z których korzystają dzieci. Zrobili strefy bezpieczeństwa wokół urządzeń placu i wypełnili je odpowiednim żwirkiem.
– Chcę podkreślić, że mieszkańcy włożyli bardzo dużo własnej pracy. Sama praca sprzętu, koparek, które tam pracowały, może być warta 6-7 tys. zł – oceniła radna.
Publiczne podziękowania popłynęły więc do mieszkańców placu Powstańców Śląskich i ulicy Nadrzecznej.
Dorzućmy od siebie, że znane są nam gminy, gdzie przeglądów i remontów placów zabaw dokonują miejscowe urzędy. Niemniej inicjatywa mieszkańców, którzy nie chcieli czekać na decyzje podejmowane za biurkiem, zasługuje na uwagę

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024