Opatów, Iwanowice Małe

Kompletnie pijany zderzył się z innym autem

Ponad 3 promile w biały dzień. Dziwne by chyba było, gdyby do tej kolizji nie doszło. To cud i szczęście, że nikt nie odniósł obrażeń – i tylko auta zostały rozbite.
Kompletnie pijany zderzył się z innym autem

POLICJA. To chyba cud, że nikt nie zginął. Kierowca z ponad 3 promilami uderzył w jadący z naprzeciwka samochód

Wzeszły czwartek tuż po południu na drodze krajowej w Iwanowicach Małych doszło do groźnej kolizji. Jak wstępnie ustalono na podstawie zgłoszenia na policyjną dyżurkę, jadący w kierunku Krzepic kierowca samochodu marki Rover z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwny par ruchu i zderzył się tam z prawidłowo jadącym w stronę Opatowa kierowcą volkswagena golfa. Co więcej, policjanci drogówki, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzili także, że 41-letni kierowca rovera, mieszkaniec gminy Opatów, miał aż 3,06 promila alkoholu. W takim stanie wyrządził szkodę i sobie, i – przede wszystkim – 48-letniemu kierowcy golfa, mieszkańcowi gminy Krzepice, który jechał trzeźwy. Całe szczęście, że ucierpiały tu głównie pojazdy rozbite w kolizji, a kierowcom nic się nie stało.
Coś za to stanie się wkrótce kierowcy rovera, który zdecydował się kierować, choć był zalany w pestkę. O to zadba już, miejmy nadzieję, wymiar sprawiedliwości.
– Aktualnie sprawą zajmują się kryminalni z kłobuckiej komendy. Nieodpowiedzialny mężczyzna musi liczyć się zarzutami karnymi, za które grożą m.in. wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu – komentuje mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz, rzeczniczka kłobuckiej policji.
Nie wiemy, jak Państwu – ale nam wydaje się, że aby z trzema promilami siadać za kierownicę, to trzeba chyba nie mieć… Zresztą każdy sobie najlepiej to dopowie sam.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów, Iwanowice Małe

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów, Iwanowice Małe

Dobudują kanalizacji

Jarosław Jędrysiak5 września 2018

Wciąż czekają na kanalizację

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2018

Chcą środki na kanalizację przy trzech ulicach

Jarosław Jędrysiak19 września 2017

Opłata od kanalizacji

Redakcja5 kwietnia 2017