Powiat

Jak przeciwdziałają epidemii w powiecie?

Starosta apeluje o spokój i o to, by w przypadku podejrzenia wystąpienia objawów choroby zadbać o to, żeby nie zarażać innych osób. Telefon do Sanepidu to jedyny potrzebny i w zasadzie jedyny właściwy krok. Resztą zajmą się odpowiedzialne służby. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Jak przeciwdziałają epidemii w powiecie?

KORONAWIRUS. Władze samorządowe są w stałym kontakcie z miejscowymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo epidemiologiczne. Narady w sprawie dalszego postępowania odbywają się obecnie często. Podejmowane są kolejne działania mające sprzyjać zapobieganiu wzrostowi liczby zakażeń

Wśród wprowadzonych już w życie decyzji są te o zamknięciu szkół i placówek oświatowych, następnie o ograniczeniu dostępu osobistego mieszkańców do lokalnych urzędów. Podobnie nie działają obecnie placówki kulturalne. Od końca lutego niedostępne są dla odwiedzin szpitale w Kłobucku i w Krzepicach. Co jeszcze się zmieniło na czas zagrożenia epidemią?
– Podjęliśmy też decyzję o czasowym zamknięciu niektórych placówek, jak Klub Dziennego Pobytu Senior, jak warsztaty terapii zajęciowej – podaje do publicznej wiadomości starosta Henryk Kiepura.
Jednocześnie apeluje się o zachowanie spokoju. W przypadku zaobserwowania u siebie objawów choroby, która może być wywołana przez groźny koronawirus, należy kontaktować się z kłobuckim sanepidem. Przypomnijmy numer telefonu – to 608 655 241. Nie należy natomiast iść samodzielnie z takimi podejrzeniami do ośrodka zdrowia czy do ambulatorium.
– Kontaktujemy się telefonicznie, żeby nie zarażać innych – podkreśla starosta.
Ten kontakt telefoniczny dotyczy też komunikowania się z Sanepidem. Jeśli zajdzie potrzeba, pomoc zostanie udzielona przez specjalnie wyposażone i zabezpieczone osoby. Sądzimy, że nie trzeba nikogo przekonywać, że nawet w przypadku zakażenia kluczowe jest działanie roztropne, metodyczne, spokojne – i skuteczne.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024