Lipie

Sesja w wąskim gronie

Sesja w wąskim gronie

SAMORZĄD. Wspominaliśmy już w innym materiale, że w gminie Lipie 20 marca odbędzie się sesja. Jest komunikat przewodniczącego rady z prośbą, by ograniczyć liczbę uczestników tych obrad

– W związku posiedzeniem komisji wspólnych i obradami sesji Rady Gminy Lipie 20 marca, realizowanymi zgodnie z wyznaczonymi przez stosowne akty prawne terminami, proszę, aby w ramach działań profilaktycznych zmierzających do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w obu spotkaniach uczestniczyli tylko radni gminy i wyznaczeni pracownicy urzędu – apelował Zbigniew Bystrzykowski za pośrednictwem gminnego serwisu.
Szef rady zachęcał, by ewentualne uwagi czy zapytania sołtysi i mieszkańcy kierowali tym razem telefonicznie lub mejlowo na adres sekretariat@uglipie.pl. Tak czy inaczej obrady będą transmitowane, więc zainteresowani będą mogli obejrzeć ich przebieg.
– Proszę również, aby w spotkaniach nie uczestniczyły osoby, które zaobserwują u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i inne charakterystyczne dla przeziębienia, grypy czy infekcji paragrypowych. Wszystkich przybyłych proszę o zachowanie środków ostrożności w postaci zajmowania miejsc w odpowiedniej odległości od pozostałych osób oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę obrad – dodaje Bystrzykowski.
Co zaplanowano na dzisiejszą sesję? W porządku jest m.in. omówienie spraw gospodarki śmieciowej i inwestycji, a wśród uchwał – zmiany w budżecie, sprawa odrzucenia stanowiska związków zawodowych na temat projektu uchwały rady w sprawie zamiaru likwidacji szkoły w Rębielicach Szlacheckich i 9 innych uchwał.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023