Kłobuck, Opatów

Harcerze ruszają z pomocą

Kłobuccy harcerze wyciągają pomocną dłoń. ARCH.
Harcerze ruszają z pomocą

POMOC. Nie każdy ma teraz możliwość samodzielnie zrobić zakupy, pójść po leki czy wyprowadzić psa. W tych życiowych sprawach, które dziś mogą być bardzo utrudnione, pomagają nasi harcerze

– Harcerki i harcerze z Hufca ZHP Kłobuck będący powyżej 18 roku życia deklarują chęć niesienia pomocy seniorom, osobom samotnym i niepełnosprawnym w zakresie zaopatrzenia ich w podstawowe produkty i lekarstwa czy też wyprowadzaniu psów na spacer – informuje komendantka hufca, hm. Beata Pulta. – Wszystko po to, aby osoby najbardziej narażone na zachorowanie nie musiały bez potrzeby opuszczać swoich mieszkań i domów – dodaje.
Pomocna dłoń harcerzy bardzo się przyda. Ich inicjatywa zasługuje na wielkie uznanie. W obecnej nadzwyczajnej sytuacji harcerze mogą pomóc osobom zamieszkałym w Kłobucku i w Opatowie. Czemu w tych miejscowościach? Po prostu sami z nich pochodzą.
– Chodzi też o to, by uniknąć przemieszczania się środkami komunikacji i dbać o swoje własne bezpieczeństwo – wyjaśnia hm. Pluta.
Potrzebę pomocy, którą oferują harcerze, można zgłosić pod numer 792 451 459 – i może chodzić zarówno o pomoc dla siebie, jak i dla innych osób starszych, które takiej pomocy mogą potrzebować.
harcerska_sluzba

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Opatów