Powiat

Policja aktywna pierwszego dnia wiosny

Spotkania młodzieży tym razem nie powinny się odbywać tak, jak w ubiegłych latach. Ze względu na zagrożenie rozwojem epidemii. ARCHIWUM POLICJI
Policja aktywna pierwszego dnia wiosny

POLICJA. Pierwszy dzień wiosny w tym roku upłynął w atmosferze wyznaczanej przez zagrożenie epidemią. Policja sprawdzała, czy ten zwyczajowy „dzień wagarowicza” nie jest obchodzony przez dzieci i młodzież mimo braku lekcji w szkołach – i w sposób obecnie niebezpieczny

21 marca może się kojarzyć dzieciom i młodzieży z okazją do wspólnych spotkań, zabaw czy spacerów. Zauważyć jednak należy, że w obecnej sytuacji jest to zachowanie wysoce niebezpieczne, zarówno dla samych uczestników, jak i otoczenia.
– Każdego roku dzień 21 marca jest uznawany przez młodzież szkolną za dzień wagarowicza. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Szczególnie teraz, w dobie epidemii koronawirusa. Zawieszenie działalności placówek szkolnych miało właśnie na celu wyeliminowanie zagrożenia spowodowanego koniecznością wspólnego spotykania się młodzieży w większych grupach na zajęciach lekcyjnych i pozostanie w domach. Dlatego też w tej sytuacji jakiekolwiek spotkania w większym gronie mogą nieść poważne zagrożenie dla samych uczestników oraz ich otoczenia – zwraca uwagę rzeczniczka kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Stosowne działania podjęli więc nasi policjanci. Podczas służby patrolowali ulice i miejsca popularne wśród młodzieży. Celem było tym razem niedopuszczenie do gromadzenia się większej liczby osób. O ile dochodzi do uporczywie rażących zachowań, stróże prawa mają możliwość w takich przypadkach wyciągać odpowiednie konsekwencje.
Wiosna – i coraz więcej ciepłych dni – może zachęcać też do spacerów dorosłych. Nawet dziś spotyka się wiele wypowiedzi, że spacery są zdrowe – i warto z nich korzystać. Kłopot tkwi w tym, że podobnie myśli wielu. I ludzie spotykają się w miejscach sprzyjających spacerowaniu – chcąc nie chcąc nieraz w większych grupach. A to już nie jest dobre w okresie walki z epidemią. O ile oczywiście nie chcemy mieć coraz bardziej ograniczonej przez chorobę wolności przez kolejne miesiące.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Zaczną przebudowę drogi wojewódzkiej

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Nagroda dla Zofii Trzepióry-Nogi

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024