Częstochowa, region

Częstochowa wykłada dodatkowy milion na walkę z koronawirusem

Częstochowscy radni podjęli uchwałę o dokonaniu zmian w budżecie i przesunięcie dodatkowego miliona złotych na zwalczanie epidemii. ARCHIWUM UM
Częstochowa wykłada dodatkowy milion na walkę z koronawirusem

FINANSE. Częstochowscy radni dokonali zmian w budżecie i na wniosek prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka przeznaczyli w czwartek milion złotych na walkę z koronawirusem

Dodatkowe środki mają być przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa związaną z wprowadzonym przez rząd stanem epidemicznym. Klub PiS postulował, aby kwotę zaproponowaną przez prezydenta Matyjaszczyka zwiększyć z 1 do 2 mln.
– Ciągle liczymy na to, że otrzymamy jakąś pomoc centralną, zwracaliśmy się wielokrotnie do różnych służb. Liczę, że taką pomoc w końcu uzyskamy. Kwoty, które dzisiaj przeznaczamy, są adekwatne do sytuacji – argumentował Krzysztof Matyjaszczyk. – Dzisiaj obawiamy, się, że kwoty, które jeszcze mamy, mogą być niewystarczające., bo rośnie fala zagrożenia.
Jak informowali w czasie sesji przedstawiciele częstochowskiego magistratu, Częstochowa jak dotąd nie otrzymała wsparcia ze strony województwa w zakresie zwalczania pandemii. Odpowiedź urzędu wojewódzkiego na nioski miasta o przekazanie środków ochrony indywidualnej czy do dezynfekcji była negatywna.
Ostatecznie radni podjęli uchwałę o dokonaniu zmian w budżecie i przesunięcie dodatkowego miliona złotych na zwalczanie epidemii.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa, region

Więcej w Częstochowa, region

Strona internetowa dedykowana wsparciu przybywających do Częstochowy uchodźców

Marcin Syguda16 marca 2022

„Bezpieczeństwo pod kontrolą” – KRUS ogłasza kolejny konkurs

Ewa Chojnacka7 sierpnia 2020