Powiat

Koronawirus dotarł do nas!

Stało się. Mamy pierwszy odnotowany w powiecie przypadek osoby chorej z powodu koronawirusa.
Koronawirus dotarł do nas!

Długo kolejne przypadki zarażeń koronawirusem odnotowywano tylko w regionie, w okolicy naszego powiatu. Dziś kłobucki Sanepid zakomunikował, że mamy odnotowany pierwszy przypadek zarażenia na naszym terenie.

Przy rosnącej liczbie zakażonych w Częstochowie i powiecie, a także w powiecie lublinieckim i oleskim było kwestią czasu, kiedy pierwsze zakażenie zostanie potwierdzone także u nas. Dziś w komunikacie Sanepidu z godziny 14. pojawiła się informacja o pierwszej osobie na terenie powiatu kłobuckiego zarażonej koronawirusem. Niepotwierdzone informacje wskazują, że może chodzić osobę ze środkowej części powiatu – ale, podkreślmy, nie są to w tej chwili informacje potwierdzone. Pewne jest, że zagrożenie jest realne. I, cokolwiek ktoś sądził czy sądzi na ten temat, jest blisko nas nie od dziś.
Przypadki potwierdzonych zakażeń mamy więc już w całej północnej i środkowej części województwa śląskiego, a także w pobliskich powiatach sąsiednich województw. W tej chwili w Śląskiem potwierdzonych jest 187 przypadków zakażeń. W Polsce 1771. Liczby te zmieniają się kilka razy dziennie. Wciąż rosną. Wczoraj odnotowano niespotykany wcześniej skok zachorowań. Jednocześnie w mediach pojawiają się obrazki pokazujące tu i ówdzie w miastach tłumy spacerujących ludzi. Bądźmy bardziej rozsądni. Nie zafundujmy sobie „drugich Włoch”.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024