Kłobuck

Straszył koronawirusem w kłobuckich delikatesach. Stanie przed sądem

10 godzin policjanci stracili na pijanego mieszkańca, który straszył zarażaniem koronawirusem. POLICJA KŁOBUCK
Straszył koronawirusem w kłobuckich delikatesach. Stanie przed sądem

POLICJA. O tej sprawie głośno było przed weekendem, gdy jeszcze nie mieliśmy w powiecie potwierdzonego przypadku osoby zarażonej koronawirusem. Straszenie klientów sklepu koronawirusem przez jednego z mieszkańców znajdzie finał w sądzie i może sprawcę słono kosztować

Przypomnijmy. We wtorek w jednym ze sklepów samoobsługowych w Kłobucku podejrzanie zachowujący się mężczyzna po wezwaniu policji zaczął mówić, że ma od Boga misję, by zarazić koronawirusem jak najwięcej ludzi. A właśnie wrócił z zagranicy. Delikwent okazał się pijany, ale ponieważ faktycznie wrócił z kraju, gdzie epidemia szaleje, do uzyskania wyników testu na obecność koronawirusa trzeba było izolować nie tylko zatrzymanego, ale także policjantów i ratowników medycznych, którzy mieli z nim kontakt podczas interwencji.
– W piątek kłobucka komenda otrzymała informację z sanepidu o negatywnym wyniku testu – podaje rzeczniczka kłobuckich mundurowych.
Choć na szczęście nikt w tej sytuacji nie był narażony na zakażenie, mężczyzna musi za swój żałosny postępek ponieść karę.
– Swoim zachowaniem wywołał niepotrzebną czynność zarówno policji, jak i ratowników medycznych. Przez jego nieodpowiedzialne zachowanie interweniujący stróże prawa wykonali bardzo dużo niezbędnych czynności służbowych, a ich interwencja trwała ponad 10 godzin – dodaje mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Mieszkaniec gminy Kłobuck stanie przed sądem. Dopuścił się zachowania na pewno zasługującego na szczególne społeczne potępienie. Powinien się spodziewać surowej, czterocyfrowej kary finansowej. Potencjalnie możliwe jest nawet więzienie – maksymalnie do 8 lat.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024