Kłobuck

Wyborczy walec się toczy

ARCH.
Wyborczy walec się toczy

WYBORY. Czy wybory prezydenckie odbędą się w majowym terminie? Politycy PiS najwyraźniej kluczą w tej sprawie. Z jednej strony mowa więc, że nie ma podstaw do zmiany terminu elekcji, z drugiej – że może będzie ona odłożona w czasie. Tymczasem terminy ruszają. I samorządy muszą realizować swoje obowiązki

Takim obowiązkiem – skoro wyborów oficjalnie dotąd nie przełożono – jest powoływanie komisji wyborczych. Urząd Miejski w Kłobucku właśnie poinformował, że w związku ze stanem epidemii zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych odbywać się będą poprzez ich przesyłanie najpóźniej do 10 kwietnia w formie skanu na adres sekretariat@gminaklobuck.pl oraz elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP. O szczegóły techniczne i formalne przed zgłoszeniem się warto zapytać w urzędzie – oczywiście telefonicznie. Pod numerami 343 100 150 i 343 100 185.
W mediach ogólnopolskich pojawiły się wypowiedzi samorządowców, którzy odmówili realizacji obowiązków wynikających z kalendarza wyborczego. Potencjalnie utrudni to, ale nie zablokuje możliwości przeprowadzenia wyborów. Czy powinny się one odbyć właśnie teraz, 10 maja? Tu zdania bywają podzielone, choć w mediach społecznościowych pełno wypowiedzi wysyconych emocjami. Nie zabieramy głosu w tej dyskusji – każdy ma prawo mieć tu własne zdanie.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024