Ostrowy nad Okszą

Zaatakował policjanta łańcuchem

Trudno zrozumieć powody, dla których młody człowiek zaatakował policjanta. Czyżby tak fatalnie pokierowały nim promile? POLICJA KŁOBUCK
Zaatakował policjanta łańcuchem

POLICJA. Nieco nieoczekiwany przebieg miała interwencja policji w gminie Miedźno

Najpierw wpłynęło do policyjnych dyżurnych zgłoszenie, że w Ostrowach nad Okszą jakiś myśliwy kręci się z bronią palną w okolicy jednego ze sklepów samoobsługowych. Oczywiście niezwłocznie zgłoszenie sprawdzono.
– Na miejsce został skierowany dzielnicowy z tego rejonu, mł. asp. Bartłomiej Macherzyński, który nie potwierdził podobnego zgłoszenia – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Dalej sprawy przybrały dość niezwykły obrót.
– W celu wyjaśnienia całej sytuacji mundurowy poszedł do zgłaszającego. 23-letni mieszkaniec gminy Miedźno w rozmowie z policjantem powiedział, że „on to już nic nie chce zgłaszać” i zaczął zwracać się do dzielnicowego wulgarne i obraźliwe. Gdy policjant poinformował go o tym, że za znieważenie może ponieść surowe konsekwencje, i chciał go wylegitymować, agresor chwycił leżący w pobliżu łańcuch motocyklowy i zamachnął się nim na stróża prawa. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia, a następnie obezwładnił mężczyznę – podaje Wiącek-Głowacz.
Tymczasem przyjechał na miejsce policyjny patrol interwencyjny. 23-latka zatrzymano i doprowadzono do komendy. Na miejscu okazało się, że mieszkaniec gminy Miedźno ma ponad 2,5 promila alkoholu. Spędził noc w areszcie. Następnego dnia został doprowadzony do prokuratury. Za czynną napaść na policjanta grozi mu teraz 10 lat za kratami. Na razie 23-latek jest objęty policyjny dozorem. Stanie przed sądem.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Ostrowy nad Okszą

Pokłócił się z żoną i pijany prawie zamarzł na skraju lasu

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2023

Ekopracownia pod chmurką

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Ogólnopolski Turniej Eco Cup UKS Tytan Ostrowy

Marcin Syguda29 kwietnia 2023

Turniej siatkarski ECO CUP UKS TYTAN Ostrowy

Redakcja1 kwietnia 2023

Tytan jest najlepszy!

Redakcja10 lutego 2022

Uczą się przedsiębiorczości

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2022