Kłobuck

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

UM Kłobuck
LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Za niemal 80 tys. złotych z programu „Polska Cyfrowa” Gmina Kłobuck zakupiła nowoczesne laptopy dla szkół, które pomogą w organizacji zdalnego nauczania.

Gmina Kłobuck wystąpiła do Ministerstwa Cyfryzacji z wnioskiem o dofinansowanie zakupu 41 laptopów wraz z akcesoriami i otrzymała dofinansowanie. Sprzęt komputerowy już jest i zostanie przekazany dyrektorom szkół podstawowych z gminy. Docelowo laptopy trafią do uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Kłobuck, którzy dzięki nim, będą mogli w pełni realizować zdalne nauczanie.
Zamknięcie szkół spowodowane pandemią koronawirusa na pewien czas wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety niektórzy z nich nie posiadają sprzętu, na którym można realizować podstawy programowe. Zakupione laptopy użyczone zostaną najbardziej potrzebującym dzieciom, aby w czasie trwającej epidemii mogły one kształcić się na odległość. Łącznie szkoły funkcjonujące na terenie Gminy Kłobuck pozyskały 41 laptopów, które mogą służyć uczniom do zdalnej nauki. Niestety nie jest to ilość, która mogłaby zabezpieczyć wszystkie potrzeby sprzętowe w tym zakresie. Dyrektorzy, nauczyciele, rodzice podejmują starania, żeby pomóc uczniom, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnego nauczania. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa związanego z koronawirusem, komputery wrócą do szkół i będą nadal służyć uczniom.
Pieniądze przeznaczone na wsparcie dla uczniów w wysokości 186 mln złotych pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 – 2020. Gmina Kłobuck otrzymała w ramach programu #zdalnaszkoła wsparcie w wysokości 79 963 zł.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024