Kłobuck

Potrącona rowerzystka trafiła do szpitala

Do potrącenia doszło na ulicy Zamkowej w piątek. POLICJA KŁOBUCK
Potrącona rowerzystka trafiła do szpitala

POLICJA. Wypadek, do którego doszło na ulicy Zamkowej w Kłobucku, będzie rekonstruowany w ramach prowadzonego dochodzenia przez biegłego specjalizującego się w takich czynnościach. Chodzi o ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Poszukiwani są też świadkowie. Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że rowerzystka potrącona została, gdy skręcała w lewo

Wypadek miał miejsce w piątek 17 kwietnia tuż przed dziesiątą rano na ulicy Zamkowej w Kłobucku.
– Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku – apeluje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Chwilę po zdarzeniu na Zamkowej na policyjną dyżurkę zadzwonił dzielnicowy, który akurat przejeżdżał tam, gdzie doszło do wypadku. Policjant ten udzielił też potrąconej kobiecie pierwszej pomocy i powiadomił służby ratunkowe. Z komendy skierowano na miejsce policjantów z drogówki. Jak doszło do tego potrącenia?
– Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że 50-letni kierowca dodga, jadąc w kierunku ronda na ulicy Zamkowej w Kłobucku, chciał wyprzedzić 56-letnią rowerzystkę, która w tym samym momencie rozpoczęła manewr skrętu w lewo. Niestety w wyniku tego zdarzenia mężczyzna, mieszkaniec gminy Opatów, potrącił rowerzystkę, mieszkankę gminy Kłobuck. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – referuje mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Aktualnie sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni, którzy prowadzą dochodzenie pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Do wyjaśnienia przyczyn i ewentualnego potwierdzenia wstępnych ustaleń wykorzystane zostaną ustalenia biegłego od rekonstrukcji wypadków. Ale bezcenne mogą się okazać także informacje od świadków tego zdarzenia. Stąd właśnie apel policji o kontaktowanie się takich osób z kłobucką komendą.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024