Pawonków

Pożar strawił gospodarstwo i zwierzęta. Rodzina potrzebuje pomocy

W sobotę doszło do potężnego pożaru na terenie jednego z gospodarstw w Łagiewnikach Wielkich. ARCH. STRAŻY POŻARNEJ
Pożar strawił gospodarstwo i zwierzęta. Rodzina potrzebuje pomocy

POŻAR. W sobotę doszło do potężnego pożaru na terenie jednego z gospodarstw w Łagiewnikach Wielkich. Spłonęły stodoły i pomieszczenia gospodarcze. Strawione przez ogień zostały 2 traktory, samochód, kombajn do zboża, dwie prasy do słomy, mieszalnik pasz i wiele innych cennych maszyn i narzędzi. W pożarze zginęły również zwierzęta hodowlane: konie, kuce, cielaki i pies. Dzięki działaniu kilkunastu zastępów straży pożarnej udało się ocalić budynek mieszkalny i resztę zabudowy. Trwa zbiórka środków dla poszkodowanej rodziny

„Rodzinę Wańczyk w gminie Pawonków znają chyba wszyscy” – czytamy w na portalu www.zrzutka.pl. „Pan Teodor wraz z synem Dawidem od lat zajmują się ciesielstwem-dekarstwem. Pani Irena to pielęgniarka Caritasu, zawsze chętna do pomocy i z uśmiechem na twarzy znajdująca czas na chwilę rozmowy nawet po bardzo ciężkim dniu. Wielu mieszkańców okolicznych miejscowości korzystało z jej pomocy, której nie odmawia nawet w wolnym czasie. Dzisiaj to Pani Irena i jej rodzina potrzebują naszego wsparcia! Mamy szansę oddać jej serce, które nam okazywała w trudnych sytuacjach. Wierzymy, że słów wsparcia i konkretnych gestów pomocy nie zabraknie. Każdy grosik się liczy. Państwo Wańczyk muszą szybko wrócić do swoich zajęć, aby przetrwać. Nie da się tego zrobić bez sprzętu. To ludzie ciężkiej pracy, pełni życzliwości dla innych. Mimo swoich licznych obowiązków nigdy nie odmawiali pomocy innym, teraz potrzebują naszej pomocy”.
Warto dodać, że w pomoc pogorzelcom włączają się nawet dzieci. Syn jednego z naszych czytelników wystawił na licytację rower, środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przekazane pokrzywdzonej rodzinie. (as)

Link do zbiórki:
https://zrzutka.pl/jrrnng
pozar2

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pawonków

Więcej w Pawonków

Proboszcz z Pawonkowa (powiat lubliniecki) zostaje w areszcie

Adam Świerczyński2 lutego 2020