Popów

Kupili i rozdali szkołom laptopy

Sprzęt pomoże w nauce zdalnej tym, którzy nie mają takich możliwości technicznych. A potem będzie dalej użytkowany – już w szkole. GMINA POPÓW
Kupili i rozdali szkołom laptopy

EDUKACJA. Pięć laptopów dla szkoły w Popowie, po cztery – dla czterech pozostałych placówek w gminie. W gminie Popów w kwietniu ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”

Gmina złożyła wniosek o grant w ramach konkursu, który umożliwiał uzyskanie wsparcia dla kształcenia zdalnego współfinansowanego ze środków unijnych. I pozytywnie przeszła wersyfikację tego wniosku. W efekcie otrzymała dofinansowanie, które w kwocie blisko 59 tys. złotych przeznaczono na zakup 21 nowych laptopów. Sprzęt ten trafił już do miejscowych szkół. Jest też zapewnienie, że przeznaczony będzie dla najbardziej potrzebujących go uczniów – czyli tych, którzy nie mają możliwości odbywania zdalnego kształcenia. To na czas, gdy trwa walka z epidemią. Bo potem sprzęt wróci w szkolne mury i będzie normalnie wykorzystywany do zajęć stacjonarnych.
Urząd gminy ma możliwość pochwalić się, że to już druga transza laptopów przekazanych szkołom. I do tego większa. Bo za pierwszym razem było to 12 laptopów. W sumie więc przekazano ich już 33.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Ile wydali na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

60-latka niemal wjechała pod pociąg

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2024

Skarżą się gminie na powiatowe drogi

Jarosław Jędrysiak19 lutego 2024

Ktoś podszywa się pod urzędników

Jarosław Jędrysiak16 lutego 2024