Kłobuck

Dobre wieści! Spada liczba chorych w powiecie

Najlepsze wieści od kilku tygodni. Mamy w powiecie już sześciu ozdrowieńców, a liczba zakażonych maleje. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dobre wieści! Spada liczba chorych w powiecie

Do 6 spadła w powiecie kłobuckim liczba osób zakażonych koronawirusem. Mamy kilku nowych ozdrowieńców – u których objawy ustąpiły

To świetne wiadomości na koniec tygodnia. Według dzisiejszego komunikatu sanepidu w powiecie pozostało 6 osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-Cov-2. To mieszkańcy gmin Kłobuck i Miedźno (po 2 osoby) oraz Opatów i Przystajń (po 1 osobie). Mamy grono nowych ozdrowieńców. Obecnie to już 6 osób w powiecie. 4 z nich mieszkają w gminie Kłobuck, po 1 w gminach Opatów i Wręczyca Wielka.
Statystyki pełne otuchy
Niewysoka jest też liczba osób, które są hospitalizowane w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. To obecnie 3 osoby w powiecie – z gmin Kłobuck (2 osoby) i Miedźno (1 osoba).
W kwarantannie zarządzonej przez służby sanitarne jest 30 osób – z gmin Kłobuck, Opatów, Popów, Przystajń i Miedźno. W każdej gminie są jeszcze osoby odbywające profilaktyczną kwarantannę po powrocie z zagranicy. W sumie są 124 takie osoby w powiecie. 133 innych mieszkańców powiatu znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.
Podsumowując krótko: dane na dziś są najbardziej optymistyczne spośród wszystkich od momentu, gdy notowaliśmy głównie wzrosty liczby zakażonych i objętych kwarantanną. Brak wzrostów liczby zakażeń może być też znakiem, że poważnie podeszliśmy do zachowywania zasad ostrożności. I wszyscy w powiecie możemy sobie tego pogratulować. I tak trzymać dalej.
Tempo spada, ale liczba chorych rośnie
W województwie śląskim w całości dane nie są jeszcze tak pozytywne. Liczba chorych wzrosła w ciągu doby o 21 i wynosi obecnie 1834 osoby. Więcej jest tylko w województwie mazowieckim. Zmarło 94 chorych. W szpitalach z podejrzeniem koronawirusa pozostaje 345 osób. 5325 ma kwarantannę zarządzoną przez sanepid.
W kraju tempo epidemii nie rośnie już tak bardzo, jak jeszcze na początku miesiąca. Nadal jednak chorych przybywa. Wczoraj było ich 11 273, dziś przybyło już 122 – a do wieczora liczba ta z pewnością wzrośnie. W Polsce z powodu koronawirusa zmarło 526 osób.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024