Powiat

Nowe zakażenia w powiecie

Niestety wciąż mamy w powiecie nowe przypadki zakażeń. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nowe zakażenia w powiecie

EPIDEMIA. Choć niedawno mieliśmy dobre wiadomości – bo kilku mieszkańców powiatu pokonało objawy choroby wywołanej przez koronawirusa i liczba chorych spadła do 6 osób – dzisiejsze dane wskazują, że epidemia nie odpuszcza. I na brak ostrożności ciągle nie można sobie pozwolić

Są najświeższe dane kłobuckiego sanepidu. Mamy znów w powiecie kłobuckim wzrost liczby osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. W tej chwili jest takich osób 8. Wśród nich po 3 osoby z gmin Miedźno i Przystajń i po 1 osobie z gmin Kłobuck i Opatów. Kolejne 5 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia SARS-Cov-2 – to mieszkańcy gmin Kłobuck, Wręczyca, Popów, Panki i Miedźno. Aktualnie 22 osoby znajdują się na kwarantannie zarządzonej przez sanepid. To 9 mieszkańców gminy Miedźno, po 5 mieszkańców gmin Opatów i Przystajń, 2 osoby z gminy Kłobuck i 1 osoba z gminy Lipie. Kwarantannę po powrocie z zagranicy przechodzą 144 osoby. 110 innych mieszkańców powiatu znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.
Dobrą wiadomością jest wzrost liczby ozdrowieńców, czyli osób, u których objawy COVID-19 ustąpiły. Mamy już 7 takich osób w powiecie – w tym 5 mieszkańców gminy Kłobuck i po 1 osobie z gmin Opatów i Wręczyca. Nadal też mamy szczęście, bo nikt chorujący w powiecie nie umarł. A takie przypadki są już dość liczne w sąsiednich powiatach województwa.
W całym województwie śląskim według najnowszego komunikatu sanepidu jest 2080 osób z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem. Tylko w ciągu ostatnie doby wykonano 1042 testy kolejnych pobranych próbek. W województwie zmarły kolejne 3 osoby – od początku epidemii już 108. Do grona ozdrowieńców zalicza się 322 osoby.
Liczba zakażonych w kraju zbliża się do 12,5 tysiąca. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno mówiono o około 10 tysiącach zakażonych w szczycie epidemii, ale już widzimy, że mimo starań – nie uniknęliśmy rozwoju epidemii w większym stopniu niż prognozowano. Daleko nam jeszcze do sytuacji w Niemczech, gdzie liczba zakażonych przekroczyła już dawno 150 tysięcy osób, ale można znaleźć komentarze, wedle których rozluźnienie ograniczeń i przede wszystkim mogący po tym nastąpić zwykły brak ostrożności może się przyczynić do tego, że jeszcze „dogonimy” naszych zachodnich sąsiadów. Choć akurat w tym zakresie nie musimy i nie powinniśmy wzorować się na zachodzie Europy. W Niemczech zmarło już około 6 tysięcy ludzi. To tak, jakby z powodu koronawirusa zniknęli wszyscy mieszkańcy jednej średniej gminy naszego powiatu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024