Krzepice

Nie przekażą danych wyborców

Burmistrz nie wydał danych mieszkańców poczcie. I tu przeważyła ocena, że brak ku temu odpowiedniej podstawy prawnej. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nie przekażą danych wyborców

WYBORY. Krzepice dołączają do grona gmin, które nie przekażą Poczcie Polskiej danych wyborców

Wątpliwości prawne dotyczące formy i podstawy wnioskowania przez pocztę o chronione dane wyborców podzielają kolejne samorządy. W czwartek do tego grona dołączyły też Krzepice.
– Po analizie treści uzyskanych opinii radców prawnych Urzędu Miejskiego w Krzepicach i Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, w obowiązującym na dzień 28.04.2020 roku stanie prawnym, podjąłem decyzję o nieprzekazywaniu Poczcie Polskiej SA danych osobowych ze spisu wyborców i do dnia 30.04.2020 roku dane te nie zostały przekazane – komunikuje burmistrz Krzepic Krystian Kotynia.

Obawy o bezpieczeństwo danych
Odnotowaliśmy wiele słów protestu mieszkańców Krzepic wobec przekazywania ich wrażliwych danych Poczcie Polskiej. Było też oczekiwanie, że gmina danych tych nie udostępni. Decyzja i stanowisko burmistrza może więc uspokoić tych, którzy mieli obawy.
Nieco na marginesie warto nadmienić, że również w czwartek gruchnęła wieść, że w internecie dostępne są wzory kart do głosowania korespondencyjnego. Oczywiście nie powinny one trafić do tego medium. Bo teoretycznie każdy może je wtedy pobrać, a będąc nieuczciwym – sfałszować. Fakt braku bezpieczeństwa wzorów kart daje do myślenia. Czy wrażliwe dane przekazywane poczcie na pewno byłyby bezpieczne? Wiemy doskonale, że przestępcy wchodząc w posiadanie takich danych mogą poszywać się pod osoby, których te dane dotyczą. Nikt nie chciałby dowiedzieć się, że na podstawie takich danych ktoś wziął kredyt na jego konto. A to przecież niejedyne zagrożenie wynikające z kradzieży danych osobowych. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024