Powiat

Czwarte miejsce Płomienia Przystajń

Siatkarska drużyna Płomienia Przystajń w zakończonym sezonie 2019/2020 I ligi śląskiej wywalczyła najlepsze w historii czwarte miejsce (w górnym rzędzie, pierwsi od lewej: wiceprezes Zbigniew Kmieć i grający trener Dariusz Noga).
Czwarte miejsce Płomienia Przystajń

PIŁKA SIATKOWA. W powodu panującej epidemii koronowirusa Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej w komunikacie z 26 marca poinformował o zakończeniu sezonu ligowego 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS. Tym samym zakończyła się również rywalizacja w Śląskim Związku Piłki Siatkowej, który był organizatorem seniorskiej rywalizacji w I i II lidze mężczyzn oraz I, II i III lidze kobiet

Bardzo dobrze spisujący się w I lidze śląskiej (IV poziom ligowy w Polsce) siatkarze Płomienia Przystajń (grający trener Dariusz Noga) ostatecznie wywalczyli najlepsze w klubowej historii czwarte miejsce. Siatkarzom z Przystajni pozostały jeszcze do rozegrania zaledwie dwa spotkania, tj. na własnym parkiecie z Hemarpolem Norwid Częstochowa oraz na wyjeździe z prowadzącym w tabeli KS-em Volley Miasteczko Śląskie, które oczywiście z powodu zakończenia rozgrywek się nie odbędą.
– W sytuacji, w jakiej jesteśmy, kontynuacja rozgrywek nie ma sensu. Trzeba przyznać, że drużyna z Miasteczka Śląskiego była najlepsza i zgodnie z komunikatem ŚZPŚ może zostać wytypowana do II-ligowego awansu (szczebel centralny) – informuje statystyk Płomienia Przystajń Bartłomiej Saran.
Płomień Przystajń pożegnał się z siatkarskimi rozgrywkami tegorocznego sezonu oraz z własną publicznością wygranym 3:0 (25:21, 25:23, 25:22) w sobotę 7 marca spotkaniem z KS- -em Rudziniec.
– Wielka szkoda, że sezon 2019/2020 zakończył się w takich okolicznościach. Niemniej był to nasz najlepszy sezon na ligowych parkietach ŚZPS w Katowicach w dotychczasowej czteroletniej historii. Stworzyliśmy ciekawy zespół oparty na dobrej atmosferze oraz ludziach, którzy poprzez ciężką pracę dążyli do wyznaczonych celów. Mam nadzieję, że nie zaprzepaścimy wspólnej pracy zawodników, sztabu trenerskiego, działaczy, sponsorów oraz sympatyków siatkówki i z nowymi celami przystąpimy do nowego sezonu 2020/2021. Cieszy mnie również fakt, że budujemy siatkówkę w Przystajni od podstaw. W klubie ćwiczy pod kierunkiem Dariusza Nogi i Mariusza Wilka prawie 50 młodych siatkarek i siatkarzy – dodaje wiceprezes Płomienia Przystajń Zbigniew Kmieć.
Jednocześnie przypomnijmy, że w niedalekiej przecież przeszłości to właśnie siatkarskie drużyny z powiatu kłobuckiego „rządziły” w I lidze śląskiej, zdobywając mistrzowskie tytuły w sezonach 2017/2018 (UKS Tygrysy Krzepice) oraz 2018/2019 (UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki).
Natomiast debiutująca w III lidze śląskiej kobiet młodzieżowa drużyna Akademii Siatkówki SPS Panki (trener Dariusz Parkitny) zdążyła rozegrać jedynie trzy spotkania, w których poniosła trzy porażki (0:3 z KS Częstochowianką, 0:3 z SV MOSiR Zabrze i 0:3 z UKSG II Blachownia).
Pewną ciekawostkę stanowi fakt, że na I miejscu rywalizację w II lidze śląskiej mężczyzn zakończyła drużyna FORMY AZS Częstochowa, będąca kontynuatorką siatkarskich tradycji sześciokrotnego mistrza Polski, AZS-u Częstochowa, który niestety nie otrzymał licencji na występy w I lidze centralnej w sezonie 2019/2020.
Trzeba również zaznaczyć, że w zakończonym siatkarskim sezonie w najwyższej męskiej siatkarskiej lidze w Polsce, czyli PlusLidze, w barwach Aluronu Virtu CMC Zawiercie występował pochodzący z Białej, a grający na pozycji środkowego Łukasz Swodczyk.
tabele-koncowe

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024