Opatów

Oddaj krew w niedzielę

Oddaj krew w niedzielę

OSP Opatów oraz Stowarzyszenie KS Meteor Opatów po raz kolejny organizują akcję honorowego krwiodawstwa. Każdy chętny i ciekawy może wziąć udział

Wydarzenie będzie mieć miejsce w najbliższą niedzielę (17 maja) między godzinami 10.00 a 14.00. Miejsce – to plac przy remizie strażackiej w Opatowie (ul. Kościuszki 80), gdzie będzie zaparkowany specjalny krwiobus, czyli pojazd dostosowany do tego, by w jego wnętrzu w odpowiednich warunkach pobierać i magazynować do transportu krew. Udział w akcji może wziąć każdy… no prawie każdy, bo trzeba spełnić kilka dość oczywistych warunków. Po pierwsze trzeba być osobą pełnoletnią i nie starszą niż 65 lat. Trzeba być zdrowym i ważyć co najmniej 50 kilogramów. Przed wyjściem z domu mierzy się temperaturę ciała – nie może ona być wyższa niż 37,3 stopnia Celsiusza. Warunkiem jest też to, że nie było się za granicą w ciągu ostatnich 14 dni. Należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. I w zasadzie tyle. Aha, aby być dobrze przygotowanym, przed oddaniem krwi należy zjeść koniecznie lekki posiłek.
Organizatorzy dadzą każdemu honorowemu dawcy krwi silikonową opaskę z oznaczoną jego grupą krwi.
Akcja odbywa się oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Z oczywistych względów nie mogą w niej wziąć udziału osoby, które mają jakiekolwiek objawy infekcji, są objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym albo w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z kimś z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. To obecnie po prostu oczywiste wymagania. Dla ostrożności zaleca się też przybywanie indywidualnie, bez osób towarzyszących. No i zachowanie odstępu od innych osób, noszenie maseczki i te wszystkie inne znane teraz sprawy. Zresztą każdy krwiodawca otrzyma też maseczkę, rękawiczki oraz długopis. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Sukces tenisistów z Opatowa

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023