Kłobuck

Co z tą pomocą dla gmin?

Straty są znaczne, bo spadł udział w PIT, zmniejszyły się wpływy z tytułu podatku od nieruchomości i wpływy generowane przez OSiR (np. z opłat targowych i za korzystanie z obiektów sportowych).
Co z tą pomocą dla gmin?

FINANSE. W Kłobucku na forum samorządu padło pytanie o wsparcie rządu dla samorządów w czasach walki z pandemią. No i jak to wygląda?

Jeszcze podczas poprzedniej sesji informowano radę miejską o stratach, które ponosi budżet gminny w związku z obostrzeniami wprowadzonymi na czas pandemii. Kwoty są znaczne, bo spadł udział w PIT, zmniejszyły się wpływy z tytułu podatku od nieruchomości i wpływy generowane przez OSiR (np. z opłat targowych i za korzystanie z obiektów sportowych). W sumie to około miliona złotych mniej – przy czym dalsze obowiązywanie ograniczeń wpływa na ciągły wzrost strat.
– Na komisji edukacji poprosiłem burmistrza, żeby odniósł się do słów pani minister Marleny Maląg, jakoby rząd wspierał samorządy – mówi radny Bartłomiej Saran.
Okazuje się, że żadnego wsparcia dla samorządów w Kłobucku jednak nie otrzymują. W czasie następującej po komisjach sesji podano natomiast, że w ramach trzeciej wersji głośnej tarczy antykryzysowej samorządy mają zyskać możliwość… zwiększania limitu zadłużenia. Cóż, mamy przykład, że z bliska sprawy lokalne wyglądają na bardziej skomplikowane niż wtedy, gdy się je śledzi poprzez szklany ekran. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024