Kuźnica Stara

Pijani cykliści

W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 36-latek ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a 27-latek nieco ponad 1 promil. ARCH.
Pijani cykliści

POLICJA. We wtorek policjanci zauważyli dwóch jadących wężykiem rowerzystów. Powód okazał się taki, jak można się było domyślać

– Około godziny 18.00 policjanci z Krzepic w trakcie patrolowania miejscowości Kuźnica Stara zauważyli dwóch kierujących rowerami mężczyzn, których styl jazdy był podejrzany. Mundurowi zatrzymali rowerzystów do kontroli. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 36-latek ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a 27-latek nieco ponad 1 promil – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Obaj nietrzeźwi rowerzyści dostali już zasłużone wysokie mandaty karne. I dalej musieli iść pieszo. I tak mają szczęście, bo od paru lat jazda po alkoholu na rowerze to już nie przestępstwo, tylko wykroczenie. Można za to zarobić pięć stów mandatu. A gdy wskaźnik pokaże 0,2-0,5 promila – to od 300 do 500 złotych. Czy to wystarczy? (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kuźnica Stara

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kuźnica Stara