Kłobuck

Poderżnął gardło psu

40-latek z Kłobucka został zatrzymany i za zabicie psa w wyjątkowo okrutny sposób może trafić do więzienia.
Poderżnął gardło psu

POLICJA. Za śmierć zadaną psu w okrutny sposób 40-latek może nawet na kilka lat pójść za kraty. Teoretycznie

Bulwersująca sprawa. Przypadki bestialstwa wobec zwierząt zdarzają się niestety nawet mimo tego, że jest już dość szeroka świadomość w społeczeństwie, że zwierzę to nie rzecz. I to trochę poprawiło sytuację sprzed dekad, bo jeśli komuś nie nakazuje tu niczego sumienie, to choć kary się boi. Niestety nie zawsze.
– W środę 13 maja około godziny 14.30 oficer dyżurny odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował o tym, że znajomy zabił jego psa – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Na miejsce pojechali policjanci. Poza standardowym patrolem – także kryminalni. Okoliczności i sposób, w jaki zwierzę nienależące do sprawcy zostało przez niego zabite, są szokujące.
– Okazało się, że mężczyzna poderżnął zwierzęciu gardło i uderzył je kilka razy obuchem siekiery w głowę. Bestialskiego czynu miał dokonać w przyczepie, w której czasowo mieszka – opisuje oficer prasowa policji.
Miejsce, gdzie został zakopany pies – pod świeżym kopczykiem ziemi – wskazał mundurowym właściciel nieszczęsnego zwierzęcia.
Mieszkańca Kłobucka, który okrutnie zabił psa, policjanci znaleźli w pobliskim pustostanie. 40-latek miał na ubraniu plamy, które na pierwszy rzut oka wyglądały jak ślady krwi, która mogła należeć do zabitego psa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Stwierdzono też, że miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.
Następnie sprawcy bestialstwa postawiono zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Na razie prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi kilkuletnie więzienie. Zdarza się, że sądy orzekają takie właśnie wyroki. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024