Opatów

Śmiecą w lasach, w rowach

Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy wyglądu naszej gminy, dbajmy razem o ład i porządek – apeluje Bogdan Sośniak. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Śmiecą w lasach, w rowach

PROBLEM. Trudno zrozumieć wyrzucanie odpadów komunalnych do lasów czy w jakiekolwiek inne miejsca publiczne w sytuacji, gdy każdy i tak płaci za ich odbiór z domu – i może się śmieci pozbyć legalnie

Zjawisko śmiecenia w miejscach takich jak lasy, rowy przydrożne i inne miejsca ustronne w ostatnim czasie w gminie Opatów przybrało na sile. Do tego stopnia, że ze specjalnym apelem zdecydował się wystąpić wójt gminy.
– Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy wyglądu naszej gminy, dbajmy razem o ład i porządek – apeluje Bogdan Sośniak. – Każdy przypadek pozostawienia śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym będzie zgłaszany na policję – przestrzega jednocześnie wójt.
Opatowski włodarz gminy przypomina przy tym, że w ramach działającego systemu gospodarki odpadami komunalnymi każdy mieszkaniec może oddać firmie odbierającej śmieci, które powstały w jego gospodarstwie domowym – czy to zmieszane, czy segregowane – w dowolnej ilości. Odpady można też w każdy piątek i w jedną sobotę w miesiącu nieodpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Opatowie. Mogą to być też odpady problemowe, w tym wielogabarytowe. Przy tylu możliwościach legalnego pozbycia się śmieci komunalnych ich porzucanie w lesie, jak za dawnych lat, trudno w ogóle zrozumieć. Nie tłumaczy też niczego pandemia. Odpady takie jak maseczki, rękawiczki czy środki ochrony można przecież wrzucać do pojemników na odpady zmieszane. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Sukces tenisistów z Opatowa

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023