Krzepice

Zajęcia w GOK-u ruszyły w poniedziałek

Grupowe zajęcia w GOK będą musiały jeszcze poczekać. Na razie ruszyły tylko indywidualne. ARCH.
Zajęcia w GOK-u ruszyły w poniedziałek

KULTURA. Od 8 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach wznowił prowadzone tutaj zajęcia indywidualne. Podano przy tym garść niezbędnych zasad bezpieczeństwa

Na początek zaznaczmy, że zajęcia w GOK-u ruszyły w poniedziałek, ale na razie są to tylko zajęcia indywidualne. Wszelkie prowadzone tu wcześniej normalnie zajęcia grupowe pozostaną ciągle jeszcze zajęciami prowadzonymi zdalnie.
Godziny zajęć indywidualnych wyznacza się teraz z instruktorem lub przez sekretariat i w taki sposób, by między kolejnymi było 5 minut przerwy na niezbędną dezynfekcję pomieszczeń. Z tego też powodu kluczowe jest punktualne przybywanie na zajęcia i punktualne ich opuszczanie – powinni o tym pamiętać rodzice dowożący i odbierający swoją pociechę z takich zajęć. Nadal wszelki kontakt odbywa się tu elektronicznie lub telefonicznie. Nie ma sensu załatwiać tych spraw przez kontakt osobisty, skoro może się to wiązać z ryzykiem.
Warunkiem niezbędnym udziału w zajęciach indywidualnych jest też bycie zdrowym. Przy czym zdrowy musi być nie tylko sam uczeń, ale i jego bliscy. To zrozumiałe.
Stosuje się nadto wypełnianie oświadczeń rodziców co do akceptacji zasad bezpieczeństwa (trudno się dziwić, skoro dziś coraz więcej mamy osób, które „wiedzą lepiej” niż służby sanitarne i lekarze). Oświadczenie nieprawdy w tym zakresie i narażenie innych osób wiązać się może po prostu ze stosownymi konsekwencjami. Przed każdymi zajęciami trzeba też wypełniać ankietę dotyczącą spraw epidemiologicznych. Jej złożenie jest warunkiem udziału w zajęciach. Stosuje się też obowiązek dezynfekcji rąk i kontrolne pomiary temperatury. Zresztą podobne zasady spotyka się dziś w wielu miejscach i nie powinny one dziwić. Ostrożność i obawy większości społeczeństwa powinni tu szanować wszyscy, również domorośli „eksperci” od koronawirusa. Środki ostrożności w GOK to także rezygnacja z przynoszenia na zajęcia zbędnych przedmiotów, zachowanie dystansu między osobami, używanie maseczek. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że zespół GOK w trudnych obecnych warunkach stara się jak najszerzej zapewnić funkcjonowanie głównej instytucji kulturalnej gminy. Na takich zasadach, jakie dziś są uznawane za bezpieczne. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024