Powiat

Koszą prawka bez litości

Tylko w maju policja zatrzymała w powiecie aż sześć praw jazdy za kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. ARCH.
Koszą prawka bez litości

POLICJA. Jechałeś dwa razy za szybko przez wieś czy miasto? Na litość policji nie licz. Ostatnio prawo jazdy zatrzymywano często także u nas

Tylko w maju policja zatrzymała w powiecie aż sześć praw jazdy za kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.
– Ładna pogoda zachęca niektórych kierowców do szybszej jazdy, a tym samym często do łamania przepisów. Na terenie kraju działają policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z wizualizacją – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Warto patrzeć na licznik. Warto ograniczyć prędkość choć do bardziej rozsądnych granic. Bo konsekwencje mogą być uciążliwe. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024