Kuźnica Stara, Przystajń

Zaprojektują i wybudują drogę

Od razu kilka zadań drogowych będzie realizowane w gminie Przystajń. Przy obecnej koniunkturze nie są też wykluczone dodatkowe oszczędności na przetargach.
Zaprojektują i wybudują drogę

INWESTYCJA. Jedną z zaplanowanych na ten rok drogowych inwestycji gminy jest budowa jezdni w Kuźnicy Starej. Procedury już ruszyły

W najbliższym czasie mieszkańcy Kuźnicy Starej doczekają się budowy drogi w ich miejscowości. Urząd gminy w czerwcu uruchomił procedurę przetargową i w najbliższym czasie należy się spodziewać, że zostanie ona rozstrzygnięta. Główna droga przez wieś została nie tak dawno kompletnie wyremontowana. Tym razem chodzi o drogę boczną, gminną. Konkretnie o odcinek od skrzyżowań w środku wsi w kierunku na północ, aż do ostatnich zabudowań pod lasem (za posesją nr 50A). Zadanie jest spore, bo to aż 1182 metry drogi do wybudowania. Zakłada się jej 5,5-metrową szerokość. I dwa skrzyżowania, istniejące już, które również zostaną wyasfaltowane.
Bliższych szczegółów na razie tu nie ma, bo inwestycja ma być realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, która zakłada, że firma biorąca na siebie realizację budowy wykona też jej dokumentację projektową według wytycznych ustalonych przez gminę. Ale niezależnie od detali – ogólny zarys i zakres zadania jest, jak widać, znany. Inwestycja jest spora, więc stosownie ustalono czas na jej realizację. Mieszkańcy mają dostać gotową drogę do końca września przyszłego roku.
Budowa ponad kilometra drogi w Kuźnicy Starej to część szerszej „ofensywy inwestycyjnej” gminy Przystajń w lokalne drogi w tym roku. W innym miejscu piszemy o budowie drogi w Kamińsku. Będzie też chodnik przy drodze powiatowej w Podłężu Szlacheckim. I to nie wszystko. Na liście ustalonych na ten rok inwestycji są jeszcze przebudowy dróg w Dąbrowie, Ługach-Radłach (o czym wcześniej wspominaliśmy) oraz w Siekierowiznie. Jest możliwe, że obecna sytuacja na rynku pozwoli zrealizować planowane zadania w korzystnych warunkach finansowych. Z korzyścią dla budżetu – więc i dla mieszkańców. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kuźnica Stara, Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kuźnica Stara, Przystajń