Powiat

Każ sprawdzić autokar dziecka

Trzeba mieć pewność, że dzieci pojadą bezpiecznie.
Każ sprawdzić autokar dziecka

BEZPIECZEŃSTWO. Po trudnej wiośnie w końcu wysyłasz dziecko na wakacje? Jeśli jedzie autokarem, możesz oczekiwać, że pojazd zostanie sprawdzony

Nie chodzi tu może o to, by każdy dzwonił na policję i każdy zgłaszał wycieczkowy autokar, który ma wieźć dzieci na kolonie czy na obóz. Ale jeśli tylko ma się jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że przejazd będzie stuprocentowo bezpieczny, można skorzystać z takiej możliwości i zgłosić sprawę służbom mundurowym.
– Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. Policjanci z kłobuckiej drogówki sprawdzają stan techniczny autokarów i busów, którymi dzieci podróżują na szkolne wycieczki. W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi sprawdzają również uprawnienia oraz trzeźwość kierowców – podają służby prasowe kłobuckiej policji.
Ponieważ zainteresowanie tego rodzaju kontrolami może być spore, a możliwości organizacyjne policji nie są nieograniczone, wyjazd i potrzebę kontroli autokaru czy busa trzeba zgłosić najpóźniej 5 dni przed terminem. Niezależnie od tych działań policja bierze pod uwagę wzmożony ruch w okresie wakacyjnym – zwłaszcza w miejscowościach turystycznych – i deklaruje prowadzenie bieżących kontroli przestrzegania przepisów drogowych przez kierowców. Tu brane pod uwagę będą zwłaszcza kwestie prędkości, trzeźwości kierowców i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach. Na koniec informacja, gdzie zgłosić potrzebę kontroli autokaru. U nas przyjmuje je od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 Wydział Ruchu Drogowego KPP w Kłobucku. Można zgłosić sprawę osobiście, można zadzwonić na numer 343 109 290. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024

Znów narkotyki w naszym powiecie!

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024