Kłobuck

Zabawy w trawie po pas. A kleszcze?

Jak dzieci mają się bawić w takiej trawie? A kleszcze? I jak długo trzeba nie kosić, żeby trawa tak wyrosła?
Zabawy w trawie po pas. A kleszcze?

NASZE INTERWENCJE. Nasza czytelniczka ma pretensje o to, że miejskie służby nie dbają o koszenie placu zabaw w Kłobucku na Niwie. Pretensje – jak najbardziej – słuszne

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy na redakcyjną skrzynkę, widać huśtawki, urządzenia siłowni. Ale widać jakoś tak marnie, bo wszystko tonie w trawie. I miejsce wcale nie przypomina zagospodarowanego placu zabaw. Bardziej już zdziczałą łąkę.
Trudno, żeby się to podobało komuś, kto chce z tego placu korzystać. Chodzi tu przecież nie tylko o estetykę. Tymczasem od dawna nikt się tu ze sprzętem do koszenia nie pofatygował.
– W zarządzie dróg mówili mi, że pracownicy koszą sukcesywnie. Tylko że jakoś tu od początku sezonu jeszcze nikt nie był i nie kosił. A dzieci mają trawę po pas. Z czyhającymi w niej kleszczami – denerwuje się nasza czytelniczka.
Właśnie. Nie tyle estetyka nawet, ile to realne zagrożenie, jakie stanowią kleszcze, musi sprawiać, że taki niewykoszony plac zabaw jest bezużyteczny. Co na to w służbach miejskich, które są odpowiedzialne za tego rodzaju obiekty?
– Musiałbym sprawdzić, czy rzeczywiście ten plac nie był jeszcze w tym roku koszony. Ale mniejsza o to. Skoro jest teraz potrzeba, aby go wykosić, to wyślę tam naszych pracowników – zapewnia nas dyrektor Krzysztof Chamarowski z Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku.
Zabrzmiało nam między wierszami, że to koszenie odbędzie się tu już bez zbędnej zwłoki. Skoro trawa zdążyła tak mocno wyrosnąć nieniepokojona przez służby odpowiedzialne za jej koszenie. Możliwe, że pracownicy komunałki będą szybsi i zrobią to, nim się ten artykuł ukaże. Oby. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024