Lipie

Place zabaw czynne od wtorku

Dzieci mogą znów korzystać z gminnych placów zabaw. Dorośli powinni jednak pamiętać o podstawach ostrożności, gdyż koronawirus wciąż zagraża, choć dziś w mediach temat ten ustąpił miejsca wyborom.
Place zabaw czynne od wtorku

REKREACJA. Od tego tygodnia można znów wybrać się z dziećmi na pobliski plac zabaw. Ograniczenie dostępu do tych obiektów już jest zniesione. Pozostają tylko powszechnie znane środki ostrożności

Z tymi placami to było tak, że niby już dużo wcześniej zezwolono na ich udostępnianie, ale szczegółowych wytycznych samorządom nie przekazano. Wiele gmin – mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, ale i pozostawanie w zgodzie z prawem – zdecydowało się odwlec moment ponownego otwarcia tych obiektów. Czasem podejmując tymczasem działania porządkowe, kontrolę stanu urządzeń i podobne czynności. Taki przedłużony okres zamknięcia placów zabaw obowiązywał też w gminie Lipie. Do tego tygodnia.
Od wtorku 7 lipca gminne place zabaw znów są dostępne dla małych mieszkańców tutejszych miejscowości i dla każdego, kto się tu z dziećmi zechce wybrać. Jak zapewniają w lipskim urzędzie gminy, przed otwarciem placów zabaw wszystkie urządzenia na nich dostępne zostały sprawdzone pod względem technicznym oraz poddane dezynfekcji. Wymieniono też piasek w piaskownicach. Oczywiście nadal obowiązują tu zasady zdrowego rozsądku i unikania ryzyka zarażania koronawirusem. Korzystanie z placów zabaw jest więc możliwe na zasadzie zachowania dobrze już wszystkim znanych zasad sanitarnych. Dzieci na taki plac powinny iść w towarzystwie domowników, z którymi przebywają na co dzień. Trzeba zabrać używane w tych szczególnych czasach środki zapewniające stosowną higienę. I w czasie pobytu na placu nie powinno się – pozwoliwszy dzieciom na zabawę – urządzać sobie pogaduch z sąsiadami, cisnąć się z nimi na ławce bez zachowania bezpiecznej odległości. No a jeśli ta odległość musi być mała, to trzeba wtedy zakładać maskę. Z tego obowiązku zwolnione są tylko dzieci do lat czterech.
Po powrocie z placu zabaw – jak po każdym powrocie do domu, zresztą nie tylko teraz, w roku pandemii, ale zawsze, jeśli się dba o higienę – należy dokładnie umyć ręce. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023