Krzepice, Dankowice Drugie

Chwilę pod górkę z Prusa i Orzeszkowej

Do wyboru inspektora nadzoru przystąpiono w zeszły czwartek. W piątek tydzień temu podpisano już umowę z wykonawcą. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Chwilę pod górkę z Prusa i Orzeszkowej

INWESTYCJA. Krzepicki ratusz musiał unieważnić postępowanie przetargowe dotyczące nadzoru inwestorskiego dotyczącego budowy dwóch osiedlowych ulic. Ale ma już wybranego wykonawcę tej potrzebnej inwestycji

Zacznijmy od kwestii kluczowej, czyli wyboru wykonawcy dróg i kosztów tego zadania. Miasto dostało tu – jak pisaliśmy jeszcze w czerwcu – aż kilkanaście ofert, w tym wiele z satysfakcjonującymi cenami. Dość długo to wszystko analizowano, ale ostatecznie u progu drugiego tygodnia lipca dokonano wyboru. Obie osiedlowe ulice wykona firma z Lublińca. A inwestycja kosztować będzie niespełna 443 tysiące złotych. Na tyle opiewała najtańsza oferta.
Trochę komplikacji pojawiło się w związku z obowiązkowym wyłonieniem także wykonawcy nadzoru inwestorskiego na tym zadaniem. Tu miasto dostało pięć ofert, przy czym ta najtańsza (a takie było kryterium przetargowe) podawała kwotę kilka razy niższą niż pozostałe. W takich sytuacjach wzywa się oferenta do wyjaśnień. I tu sprawy wyjaśniły się dość szybko. Oferent zgłosił, że popełnił błąd i wycofał swą ofertę. Miastu pozostało więc unieważnienie postępowania. I ogłoszenie kolejnego przetargu na to samo.
Wynik jest już znany . D o wyboru inspektora nadzoru przystąpiono w zeszły czwartek. W piątek tydzień temu podpisano już umowę z wykonawcą. Na kwotę niespełna 10 tys. zł. Inwestycja w osiedlowe ulice nie powinna już napotykać na przeszkody. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice, Dankowice Drugie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice, Dankowice Drugie

Prawie przebił go prętem

Jarosław Jędrysiak18 lipca 2020