Powiat

Ubywa milionerów w kłobuckim

Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie i powiecie częstochowskim. Za to w powiecie kłobuckim jest ich mniej niż w zeszłym roku ARCH.
Ubywa milionerów w kłobuckim

FINANSE. Śląska KAS podsumowała zeznania podatkowe za rok 2019. Ze statystyk wynika, że w całym województwie śląskim dokładnie 3 435 osób zarobiło milion złotych i więcej. To o 199 więcej niż rok temu. Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie i powiecie częstochowskim. Za to w powiecie kłobuckim jest ich mniej niż w zeszłym roku

Zdecydowana większość osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. Stanowią oni blisko 92 proc. wszystkich śląskich milionerów.
Od kilku lat wzrasta również liczba osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł w PIT-37 (tj. m.in. ze stosunku pracy). Jeszcze parę lat temu było to kilkanaście osób, a w PIT-37 za 2019 r. dochody przekraczające milion wykazano u 136 osób. Listę milionerów otwiera Bielsko-Biała i powiat bielski (liczone razem) – tam zamieszkuje 406 milionerów. W stolicy województwa, Katowicach, zamieszkuje 301 osób wykazujących dochód powyżej miliona złotych. Najmniej milionerów zamieszkuje natomiast w Piekarach Śląskich (26 osób). Najwięcej milionerów przybyło w powiecie będzińskim (z 92 do 120). Również w powiecie lublinieckim liczba milionerów wzrosła – z 66 osób przed rokiem do 68.
Milionerów ubyło natomiast w Gliwicach i pow. gliwickim oraz w powiecie kłobuckim, Dąbrowie Górniczej, Żorach i Piekarach Śląskich. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Więcej w Powiat

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024

Znów narkotyki w naszym powiecie!

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024