Panki

Urząd do termomodernizacji

Urząd gminy po termomodernizacji będzie pochłaniał mniejsze wydatki. A i wizerunek gminy zyska, gdy gmach będzie mieć elegancki, przystający do naszych czasów wygląd.
Urząd do termomodernizacji

INWESTYCJA. Dzięki szeroko zakrojonemu remontowi, koncentrującemu się głównie na termomodernizacji, budynek urzędu w Pankach jeszcze w tym roku na jesieni ma szansę przypominać inne urzędy gmin, a nie jakiś publiczny gmach z innej epoki

Pod pojęciem termomodernizacji budynku urzędu gminy ma się mieścić szereg różnych prac. Będzie tu więc m.in. przeprowadzona wymiana okien wraz z parapetami i drzwi, docieplony zostanie cokół budynku, jego ściany, dach i strop, budynek uzyska też nowe rynny. Przeprowadzi się rozbiórkę staroświeckich, a istniejących jeszcze stropów drewnianych (budynek częściowo pamięta czasy jeszcze przedwojenne). Gmach urzędu gminy, poza tym, że będzie docieplony i przez to bardziej energooszczędny, zyska też wizualnie. Będą nowe tynki ma ścianach, samo wejście nabierze też solidnego, nowoczesnego wyglądu. Wśród elementów do wymiany są tu na przykład balustrady ze stali nierdzewnej, które są dziś w zasadzie standardem przy wszelkich urzędach. Nieco prac zaplanowano tu także we wnętrzu budynku. Generalnie projekt ma całkiem szeroki zakres. Docelowo główny gmach samorządowy ma szansę uzyskać wygląd przystający do naszych czasów. Na razie gmina ma ogłoszony przetarg na to zadanie i spodziewa się jego rozstrzygnięcia w przyszłym tygodniu. Sam remont i termomodernizacja urzędu mają być, wedle założeń, zrealizowane do końca października. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Droga jest gotowa

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2024

Trzeba oszczędzać wodę

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2024

Powitanie Nowego Wozu Strażackiego w OSP Panki!

Jarosław Jędrysiak27 maja 2024

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024