Kłobuck

Podglądali pieszych i kierowców

Gdy patrzą z ukrycia, zauważą każde niebezpieczne złamanie przepisów drogowych. Chodzi nie o to, by podglądać. Chodzi o to, by ludzie oswoili się, że ich niebezpieczne zachowania mogą nie ujść im bezkarnie. I by po prostu nie robili głupstw na drodze.
Podglądali pieszych i kierowców

POLICJA. Kłobucka drogówka znów z ukrycia obserwowała zachowania kierowców i pieszych. To element akcji „Bezpieczny pieszy”

Piszemy: „podglądali”, bo do obserwacji używane jest tak zwane ruchome stanowisko dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia. Wiadomo, że na widok policjanta kierowca przepuści pieszego, a pieszy pójdzie po pasach. Oko kamery pokazuje, że daleko nie zawsze tak jest. I dlatego policja przypomina, że w rejonie skrzyżowań zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami zobowiązani są zachować szczególną ostrożność.
– Po raz kolejny mundurowych z kłobuckiej drogówki wsparli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy obsługują specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia, tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest w obrotowe kamery, anteny i monitory. Auto ma też własne zasilanie, urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z internetem – podaje mł. asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej komendy. Gdzie podglądano ruch w Kłobucku? Oczywiście tam, gdzie jest on najbardziej intensywny. Kamery rejestrowały, co dzieje się na głównych miejskich skrzyżowaniach.
Zauważmy, że policja dość regularnie prowadzi tego rodzaju działania. Nigdy nie ma pewności, czy akurat nie wtedy, gdy, jadąc autem, nie puścimy pieszego na zebrze. Albo gdy akurat przebiegamy przez ulicę, bo tak do sklepu bliżej. Jak mówi stara reguła, nieuchronność konsekwencji świetnie działa prewencyjnie. Warto po prostu pamiętać, że łamanie przepisów może ktoś zarejestrować i udowodnić. A wtedy to już nie bardzo się taki czyn opłaca. Wiadomo czemu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024