Krzepice

Remont pod szpitalem. Co z handlem i parkowaniem?

Burmistrz zapewnia, że drobny handel i parowanie wrócą na Solną zaraz po remoncie. No ale czasowo handlowcy muszą stać gdzie indziej. No i parkować trzeba będzie także w innym miejscu.
Remont pod szpitalem. Co z handlem i parkowaniem?

PROBLEM. W Krzepicach zrobią właśnie remont ważnej dla mieszkańców i przyjezdnych ulicy w samym centrum miasta. W tym rejonie, tuż pod szpitalem, jest też oblegany parking. Czy będzie dostępny?

Inwestycja nie jest duża, ale za to dotyczy ważnego elementu miejskiej infrastruktury. Tu po prostu z ulicy korzysta wielu ludzi, również tych, którzy przyjeżdżają do Krzepic z okolicy, żeby załatwić jakieś sprawy, pójść na badania, zrobić zakupy. Generalnie chodzi o położenie nowej nawierzchni na sfatygowanej już nieco ulicy Solnej.
Co z ryneczkiem?
Najpierw zabrano się za pierwsze zadanie, to jest za część Solnej od ulicy Krakowskiej – za ten taki krzepicki „deptak”, gdzie tradycyjnie odbywa się mały handel. No właśnie, co z tymi, którzy tu sprzedawali i zarabiali na chleb?
– Na czas remontu zaproponowaliśmy inne miejsce. Osoby te mogą w tej chwili handlować nieco dalej, koło ośrodka zdrowia. Tam też jest mały plac, z którego można w tym celu skorzystać. Jeśli ktoś robił zakupy właśnie tu, na Solnej, i od tych państwa, to chwilowo znajdzie ich właśnie koło ośrodka. To dosłownie kawałeczek dalej – mówi nam burmistrz Krystian Kotynia. Drobny handel – to takie stałe i nieduże miejsce targowe – ma wrócić na Solną zaraz po jej remoncie. Na tym akurat odcinku ulicy zakładana jest kostka brukowa. Ulica nabierze wyglądu jeszcze bardziej kojarzącego ją z deptakiem. Wiele takich miejsc w wielu miasteczkach.
Co z parkowaniem?
Solna na pozostałym odcinku przebiega koło szpitala. Dokładniej koło szpitalnego ogrodzenia. Wszyscy bywający w Krzepicach znają to miejsce. Od lat jest tu oblegany parking. Oblegany, bo to samo centrum: dwa kroki do apteki, do szpitala, urzędu, do wielu sklepów. Auta zawsze parkują tu pod skosem, zawsze jest ciasnawo, ale wielu sprawdza, czy trafi się wolne miejsce. No bo stąd wszędzie blisko.
Na tym odcinku Solna ma uzyskać nowy asfalt. W efekcie znikną wszelkie nierówności. Na koniec pojawi się też nowe oznakowanie, nowe linie. Co jednak z parkowaniem?
– W tej chwili jeszcze roboty nie trwają na tym odcinku Solnej, ale gdy się zaczną, to oczywiście wjazd będzie zamknięty. Zapewne także mieszkający przy tej ulicy będą musieli czasowo parkować gdzie indziej – mówi burmistrz Krzepic. Gdy tylko zakończy się układanie kostki między Krakowską i Dzielną, budowlańcy wezmą się właśnie za ten kawałek Solnej – koło szpitala, z parkingiem. Czy wtedy, gdy skończą robotę, parking wróci?
– Tak, ten parking nadal tu będzie. Niestety nie ma tu możliwości, żeby go jakoś znacznie zmienić. Po prostu precyzyjnie wyznaczymy miejsca postojowe w tej samej lokalizacji. Oznaczymy też miejsca dla niepełnosprawnych. Parkowanie wróci tu po prostu po remoncie – wyjaśnia Kotynia.
Ile to wszystko potrwa? Przebudowa Solnej przy parkingu zacznie się lada moment i potrwa miesiąc. Warto to uwzględnić, wybierając się w tym okresie do Krzepic autem: nie zaparkuje się tu, pod szpitalnym ogrodzeniem, a okresowo, przez czas trwania remontu, nawet się tędy nie przejedzie. Zamiast więc pchać się tu w ulice jednokierunkowe, można od razu objechać dookoła.
Krótko mówiąc: mniej więcej przez miesiąc trzeba będzie sobie szukać innego miejsca do postawienia auta niż przy szpitalnym płocie. Potem wszystko powinno wrócić do normy: parking na miejsce koło szpitala, a ryneczek na wybrukowany kawałek ulicy od strony ulicy Krakowskiej.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024