Powiat

Zapraszają do powiatowej rady seniorów

Docelowo rada będzie mieć 9 członków. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zapraszają do powiatowej rady seniorów

SAMORZĄD. Jeśli ktoś ma chęć aktywnie uczestniczyć w życiu powiatu i mieć na pieczy sprawy najbardziej doświadczonego pokolenia jego mieszkańców, może zainteresować się działalnością w powiatowej radzie seniorów

Co prawda kandydatów do rady mogą zgłaszać organizacje pozarządowe z powiatu, które działają na rzecz seniorów – ale sądzimy, że ktoś zainteresowany aktywnością na tym ważnym społecznym polu znajdzie i w tym zakresie odpowiednie wsparcie instytucjonalne. Po co taka rada seniorów? Otóż chodzi o to, by głos ludzi po sześćdziesiątce był słyszany także w kręgach samorządowych powiatu. Wiadomo, że kwestie ważne dla starszego pokolenia są czasem poruszane na tym forum. Wiadomo, że i młodszym często nie brak troski o sprawy seniorów. No ale to sami seniorzy najlepiej rozumieją swoje sprawy i potrzeby. I mogą sami najlepiej reprezentować swoich rówieśników.
Docelowo rada będzie mieć 9 członków. Tu praca będzie prawdziwie społeczna, dla dobra innych – bo nie będzie żadnych diet. Jeszcze do poniedziałku swoich kandydatów do rady mogą zgłaszać organizacje pozarządowe. Gdy skład rady będzie już znany, zasiadający w niej seniorzy będą trzymać rękę na pulsie spraw ważnych dla swojej grupy wiekowej. Będą też cennym głosem doradczym w ważnych dla niej sprawach. Bo nie chodzi tu o nadanie radzie mocy decyzyjnej. No ale dobra rada też zawsze jest w cenie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024